ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Агроландшафти: інноваційні підходи у землеустрої та садово-парковому господарстві» відкрила Фестиваль науки у ПДАУ!

17 квітня у Полтавському державному аграрному університеті відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Агроландшафти: інноваційні підходи у землеустрої та садово-парковому господарстві», організована кафедрою геоматики, землеустрою та планування територій.
 
Цей науковий захід став урочистим відкриттям Фестивалю науки, який триватиме із 17 квітня по 17 травня 2025 року та в рамках якого відбудеться низка подій, спрямованих на популяризацію науки, обмін досвідом і зміцнення академічної спільноти.
 
Мета конференції — обговорення науковцями, практиками та студентами сучасних напрямів розвитку землеустрою, управління агроландшафтами, сталого розвитку сільських територій, застосування геоінформаційних технологій у плануванні агроландшафтів, а також дослідження садово-паркових об'єктів як складових агроландшафтних систем, сприяючи обміну досвідом, генерації нових ідей і формуванню інноваційних рішень для підвищення ефективності використання земельних ресурсів в умовах сучасних викликів.
 
Співорганізаторами конференції, проведення якої відбулося за ініціативи та на базі кафедри геоматики, землеустрою та планування територій ННІ агротехнологій, селекції та екології ПДАУ, були:
 
Державний біотехнологічний університет (кафедра управління земельними ресурсами, геодезії та кадастру);
Сумський національний аграрний університет (кафедра геодезії та землеустрою);
Полтавський відділ Українського географічного товариства;
Громадська організація «Земельний фонд України»;
Хорольський ботанічний сад.
 
У конференції взяли участь представники 11 закладів вищої освіти, 2 науково-дослідних установ, 4 закладів фахової передвищої освіти, 3 закладів загальної середньої освіти.
Загалом на конференцію було подано 77 наукових статей.
 
Захід урочисто відкрив ректор ПДАУ кандидат економічних наук, професор Олександр Галич, який наголосив на важливості міжуніверситетської співпраці в галузі просторових наук.
Потім учасників привітали Анатолій Шостя, проректор з науково-педагогічної та наукової роботи, та Микола Маренич, директор навчально-наукового інституту агротехнологій, селекції та екології.
 
На пленарному засіданні виступили з доповідями провідні науковці та практики:
 
Сергій Шевчук — «Геоінформаційне моделювання змін агроландшафтів лівобережного Лісостепу України в умовах кліматичних змін для забезпечення продовольчої безпеки»;
Галина Домашенко – «Застосування ГІС-технологій в інженерно-геодезичних вишукуваннях для планування агроландшафтів»;
Вадим Чувпило – «Використання БПЛА з метою моніторингу сільськогосподарських земель»;
Леонід Булава – «Садово-паркові ландшафти поміщицьких садиб XVIII – початку XX століть (у сучасних міських межах м. Полтави)»;
Максим Макуха – «Концепція міжнародної моделі міського озеленення 3-30-300»;
Віктор Самородов – «Перспективи сортів півоній Lactiflora gp. вітчизняної селекції для ландшафтного дизайну»;
Єлизавета Вережак – «Геодезичні роботи при проєктуванні та благоустрої ландшафтних об’єктів».
 
Конференція стала не лише науковим майданчиком для обговорення актуальних питань, а й місцем генерації нових ідей у галузях ландшафтного проєктування, землеустрою та екологічної безпеки.
 
Слідкуйте за подіями Фестивалю науки ПДАУ, адже попереду ще багато цікавого!