Протягом 7–9 квітня 2025 року делегація Полтавського державного аграрного університету у складі фахівчині відділу міжнародних зв’язків Олени Смірнової, професорки кафедри технології виробництва продукції тваринництва Оксани Кравченко та керівниці навчально-наукового центру інформаційно-комунікаційних освітніх технологій та освіти дорослих Юлії Вакуленко взяла участь у засіданні Наглядової ради проєкту SuLAWe (м. Уппсала, Швеція).
Захід проходив у SLU, де партнери проєкту SuLAWe зібралися, щоб обговорити спільний прогрес і майбутні кроки у просуванні сталого тваринництва та добробуту тварин.
Засідання Наглядової ради відкрив професор, доктор Генріх Шуле. Організатори заходу оголосили програму та порядок денний.
Ілва Хіллбур, проректорка SLU, поділилася досвідом інтернаціоналізації, наголосила на важливості транскордонного співробітництва.
Далі учасники зосередилися на програмі проєкту та подальшому його розвитку та презентували результати впровадження модулів програми SuLAWe:
- Модуль 1: Наталія Грищенко та Андрій Гетя (НУБіП);
- Модуль 2: Надія Магрело та Ігор Двилюк (ЛНУВМБ);
- Модуль 3: Олена Смірнова та Юлія Вакуленко (ПДАУ).
Потім відбулось обговорення студентської академічної мобільності, зокрема її онлайн-формату. Цим досвідом поділились представники українських ЗВО, зокрема й Полтавського державного аграрного університету.
Одним із ключових питань була робота створених центрів досконалості (LLL- центрів). Представники ПДАУ поділилася досвідом щодо впровадження курсів навчання впродовж життя.
Під час засідання Наглядової ради відбулося двостороннє обговорення питань упровадження результатів проєкту. Особливу увагу було приділено забезпеченню якості, зокрема оновленню проміжної зовнішньої оцінки. Також було сплановано майбутні заходи та визначено подальші кроки для стратегії сталого розвитку.
Другий день засідання Наглядової ради SuLAWe в Уппсалі був наповнений змістовними дискусіями та співпрацею. Тетяна Іщенко та Людмила Степура з Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти провели сесію щодо Work Package 7, поділилися планами про поширення інформації на 2025 рік, ідеями для майбутніх публікацій, статусом мультимедійних навчальних матеріалів і дидактичними рекомендаціями. Потім фокус було перенесено на Work Package 1. Генріх Шуле та Сара Пфафф надали оновлену інформацію про завдання управління проєктами та фінансової документації.
Зустріч завершилася спільним обговоренням, оцінкою та плануванням майбутньої діяльності. Надалі було проведено екскурсію Департаментом молекулярних наук SLU під керівництвом Оксани Дударко та Гулайми Сейсенбаєвої.
Останній день почався з екскурсії до Resta Gård, екологічно чистої ферми, яка працює за принципами етичного тваринництва та збереження рідкісних сільськогосподарських порід і культур спадщини. Члени нашої делегації мали змогу вивчити різноманітні види діяльності, зокрема утримання свиней та овець із ягнятами. Представників проєкту ознайомили із прихильністю до органічних методів землеробства.
Представники ПДАУ спільно з іншими учасниками проєкту окреслили нові напрями співробітництва і впровадження міжнародного досвіду як в освітній процес, так і наукову діяльність.