Нюанси вступної кампанії 2022 року

Вступна кампанія 2022 року, крім того, що вона відбувається під час війни, відрізняється від попередніх багатьма організаційними нюансами. Зокрема, кожен вступник має підготувати так званий мотиваційний лист, який викликає чимало запитань і занепокоєння.


Що це таке? Яка його структура та алгоритм написання? Наскільки важливим є цей документ?
 

Мотиваційний лист — це короткий текст, що доповнює інші документи під час вступу до закладу вищої освіти, працевлаштування або стажування за кордоном. Одразу зазначимо, що цей лист не є аналогом резюме. Якщо останнє характеризується "сухим" викладом інформації про освіту та досвід роботи, то мотиваційний лист покликаний спонукати потенційного працедавця або керівництво університету до позитивного рішення відносно претендента.
Оскільки мотиваційні листи для вступників запроваджені цієї вступної кампанії, вони вже встигли стати наріжним камнем для усіх абітурієнтів. Проте заспокоїмо усіх вас і ваших батьків, що нічого складного в цьому документі немає. Пропонуємо вам ефективні поради з написання мотиваційного листа, дотримання яких гарантовано допоможе вступити до ЗВО вашої мрії.

Насамперед необхідно відповісти на такі запитання:

 

  • Яка у вас освіта?
  • Чому ви обрали саме цю спеціальність?
  • Які знання та досвід з обраної спеціальності у вас є?
  • Чому плануєте вступити саме у цей університет?
  • Які очікування з приводу майбутнього навчання?
  • Чим ви можете бути корисні університету (наприклад, участь у студентському самоврядуванні, спортивних і культурно-масових заходах)?
  • Які ваші плани на майбутнє, після закінчення навчання?

Виклад має бути чітким, лаконічним, структурованим і послідовним. Розмір мотиваційного листа не повинен перевищувати формат А4. Необхідно у стислій формі викласти всі ключові відомості про себе, аргументувати свій вибір і наголосити на можливій користі від вас для закладу вищої освіти. Проте текст має бути позбавленим зайвої емоційності, краще наповнювати його чіткою аргументацією та виключно достовірною інформацією.
Найголовніше — не відкладайте до останнього написання мотиваційного листа, краще починайте робити нариси якомога раніше. Не соромтеся показати їх своїм родичам, друзям і знайомим із проханням критично оцінити текст. Проаналізуйте найрозповсюдженіші зауваження, спробуйте їх виправити. Самі критично перегляньте власний мотиваційний лист. Спробуйте подивитися на нього очами представників університету. Чи такий лист особисто вас би зацікавив? Коли всі виправлення будуть зроблені, відкладіть документ на певний час (тиждень або місяць) і потім знову передивіться його. Можливо, з’являться нові, кращі думки з приводу його наповнення.

Якщо ви підійдете до написання мотиваційного листа ґрунтовно, все у вас вийде, тож бажаємо вам успіхів у підготовці цього важливого документа!