Лекція-дискусія на тему «Поняття про достовірність наукового дослідження та академічну доброчесність»

20 лютого 2024 року для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за ОПП Облік і оподаткування проведено лекцію «Поняття про достовірність наукового дослідження та академічну доброчесність». Спікеркою заходу була завідувачка, професорка кафедри обліку і оподаткування Канцедал Наталія Анатоліївна

Лекція проводилася відповідно до тематики робочої програми освітнього компонента «Методологія наукових досліджень в обліку», було розкрито такі питання:

1. Поняття про достовірність наукового дослідження.

2. Поняття та основні види порушень академічної доброчесності.

3. Поняття плагіату та його форм.

4. Шляхи запобігання плагіату в навчальному процесі та види академічної відповідальності.

5. Порядок виявлення факту плагіату та види дисциплінарних стягнень.

6. Апеляція як спосіб доведення авторства та спростування факту плагіату.

Завдяки наявності відкритого доступу до бездротової мережі Інтернет у зручній конференц-залі та  особистих ґаджетів студенти мали змогу одночасно  конспектувати та виконувати  інтерактивні завдання з метою ознайомлення з актуальною законодавчою базою та  внутрішніми регламентами ПДАУ стосовно дотримання академічної доброчесності.

Під час лекції студенти, зокрема, виконали такі інтерактивні завдання:

1) визначили основні види академічної відповідальності, встановлені Законом України «Про освіту» (частини 5, 6, 7 статті 42);

2) ознайомилися з Порядком перевірки навчальних, наукових, науково-методичних робіт на наявність ознак академічного плагіату в ПДАУ та процедурою виявлення академічного плагіату в навчальних, наукових, науково-методичних роботах (п. 3 та п. 5 Положення про запобігання та виявлення академічного плагіату в Полтавському державному аграрному університеті);

3) визначили процедурні аспекти подання апеляційної заяви та її розгляду Комісією з питань етики та академічної доброчесності в ПДАУ.

Виконання інтерактивних завдань сприяло активізації пізнавального інтересу студентів, розвитку навичок самостійного пошуку й аналізу інформації, а також дало змогу лекторці отримати зворотний зв'язок з  аудиторією та розвинути дискусію з відповідних питань.

Кафедра обліку і оподаткування дякує студентам за активну участь у заході.

Окрема подяка Збройним силам України за можливість навчатися і розвиватися.