Круглий стіл «Перспективи озеленення наукових, освітніх та культурних закладів Полтавщини в сучасних реаліях»

Викладачі кафедри землеробства і агрохімії ім. В.І. Сазанова долучилися до роботи круглого столу «Перспективи озеленення наукових, освітніх та культурних закладів Полтавщини в сучасних реаліях»,
присвяченого 60-річчю створення дендропарку Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського
Захід який відбувся 21 травня 2024 р. у приміщенні ГС «Полтавське товариство сільського господарства» було зорганізовано Полтавським краєзнавчим музеєм імені Василя Кричевського, ГС «Полтавське товариство сільського господарства», Полтавським відділенням Українського ботанічного товариства.
Серед учасників були представники Департаменту екології і природних ресурсів Полтавської обласної військової адміністрації, Науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації імені Г. М. Висоцького, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Устимівської дослідної станції рослинництва Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр'єва НААН України, Хорольського ботанічного саду, Полтавського державного аграрного університету, ВСП «Аграрно-економічний коледж» Полтавського державного аграрного університету, Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Модератором заходу виступив Віктор Самородов – голова Полтавського відділення Українського ботанічного товариства, доцент Полтавського державного аграрного університету. Участь у обговоренні та дискусії взяла професор кафедри, доктор педагогічних наук, Валентина Оніпко.

З вітальним словом до учасників круглого звернулися Сергій Олейніков, директор Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської обласної військової адміністрації та Олександр Супруненко, директор Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, кандидат історичних наук, Заслужений працівник культури України.
Учасники заходу обговорили виступи Григорія Шария, президента ГС «Полтавське товариство сільського господарства», доктора економічних наук, професора Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» – «Розвиток еколого-ландшафтного потенціалу територій в руках громадськості»; Світлани Лось, кандидата сільськогосподарських наук, завідувача відділу селекції, генетики та біотехнології УкрНДІЛГА імені Г. М. Висоцького – «Реконструкція дендропарку Українського ордена «Знак пошани» науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації імені Г. М. Висоцького»; Андрія Бута, кандидата сільськогосподарських наук, доцента Київського національного університету імені Тараса Шевченка, директора розсадника «Осокор» – «Помилки при озелененні громадських просторів»; Володимира Красовського, кандидата біологічних наук, директора Хорольського ботанічного саду – «Використання субтропічних плодових рослин в оптимізації озеленених територій Лісостепу України»; Олени Білик, молодшої наукової співробітниці, дендролог Устимівської дослідної станції рослинництва Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН України – «Деревні інтродуценти дендрологічного парку «Устимівський» рекомендовані для озеленення. Переваги та недоліки».
По завершенню заходу усі учасники круглого столу обговорили план розвитку і побажали процвітання дендропарку Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.