Конференція на честь видатного генетика, селекціонера М.М. Чекаліна

Міжнародна науково-практична конференція, присвячена  90-річчю з дня народження генетика, селекціонера, професора Миколи Михайловича Чекаліна «Еколого-генетичні аспекти в селекції польових культур в умовах змін клімату» відбулася в стінах Полтавської державної аграрної академії 18 квітня 2019 року. Співорганізаторами конференції виступили: Інститут рослинництва ім. В.Я.Юр’єва Національної академії аграрних наук України, Українське товариство генетиків та селекціонерів ім. М.І.Вавилова, селекційно-виробничий центр «Яровіт». Результати своїх наукових досліджень надіслали більше 100 дослідників у галузі селекції та насінництва з восьми країн: Україна, Молдова, Азербайджан, Росія, Білорусь, Бельгія, Франція, Німеччина. Представлені досягнення сучасної селекції, генетики та насінництва по 24 с/г культурам: пшениця озима м’яка, пшениця тверда, пшениця яра м’яка, жито, ячмінь, просо, кукурудза, соняшник, соя, ріпак, горох, нут, сочевиця, горошок посівний, гречка, картопля, цукрові буряки, бавовник, світчграс, салат листовий, виноград, груша, обліпиха, сосна звичайна.

Учасників конференції привітала Ректор Полтавської державної аграрної академії, професор Валентина Іванівна Аранчій.

Завідувач кафедри селекції, насінництва і генетики, керівник Навчально-виробничого підрозділу із селекції та насінництва, доктор с-г. наук, професор Тищенко Володимир Миколайович представив здобутки полтавського селекційного центру, який свого часу був заснований саме Миколою Михайловичем Чекаліним як лабораторія селекції озимої пшениці в 1970 році. З того часу творчим колективом були розроблені нові методи добору селекційного матеріалу, створений цілий ряд сортів пшениці озимої, гороху, проса. Баташова Марія Євгенівна, доцент кафедри селекції, насінництва і генетики, доповіла про результати міжнародної співпраці із покращення селекційної роботи по створенню нових сортів пшениці.