«Інноваційні підходи до вивчення ехінацеї»
Під такою назвою в Полтавській державній аграрній академії з 25 по 27 червня 2013 р. проходила Міжнародна наукова конференція організована вченими академії, Дослідної станції лікарських рослин Інституту Північного Сходу НААН України, співробітниками НВП «Фітоком».
У конференції прийняли участь дослідники з Білорусії, Болгарії, Литви, Молдови, Росії та України. Це вже третя конференція, присвячена вивченню представників роду Ехінацея, яка проводиться в академії.
Перша була організована у 1998 р., а друга – у 2003 році. Ініціатори проведення усіх трьох конференцій доценти академії = С.В.Поспєлов та В.М.Самородов. Вони не тільки виступили із змістовними доповідями, але й ознайомили колег з новими сортами своєї селекції : е. пурпурової Герхард Мадаус та е. блідої Вальс прерій, а також дали всебічну характеристику цим культиварам. Крім цього, вони презентували свою нову книгу «Эхинацея в Украине. Библиографический указатель 1915–2012». Вона викликала жвавий інтерес, активне обговорення і велику зацікавленість присутніх своїм змістом, оскільки в ній зібрані відомості про 1783 літературних джерела, присвячених ехінацеї: монографіях, збірках, статтях, авторських свідоцтвах і патентах на винаходи та сорти.
Учасники конференції побували на полях Дослідної станції лікарських рослин (с. Березоточа Лубенського р-ну Полтавської обл.). Тут не тільки було проведено засідання однієї із секції, але і здійснена змістовна екскурсія колекційним розсадником, дослідними полями та Лікарським садом. При цьому відбулась дегустація фіточаїв, до складу яких входить ехінацея.
Велику зацікавленість проявили дослідники ехінацеї з питань органічного землеробства. Для цього вони побували у ПП «Агроекологія», де їх прийняв засновник підприємства Герой України та Герой Соціалістичної Праці С.С.Антонець. Семен Свиридонович показав гостям поля і ферми, ознайомив їх з новинками технологій у рослинництві і зоотехнії, провів екскурсію дачею письменника-демократа Володимира Короленка, яку він відновив 10 років потому.
За результатами конференції було видано її доповідей, яка містить 39 публікацій з найрізноманітніших питань, пов’язаних з інтродукцією нових видів ехінацеї, вивченню їх біології, фітохімії, медичного та галузевого використання.