Пізнаючи історію і природу рідного краю: екскурсія здобувачів вищої освіти до Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського
22 травня у межах навчальної практики здобувачі вищої освіти освітньої програми «Агрономія» Навчально-наукового інституту агротехнології, селекції та екології здійснили тематичну екскурсію до Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.
Метою заходу, організованого викладачами та керівниками практики: Валентиною Оніпко, Олегом Міщенком, Романом Олепіром, Оксаною Біленко, Вірою Воропіною та Валентиною Крикуновою, – було поглиблення знань студентів про природні ресурси, історико-культурну спадщину та екологічне різноманіття Полтавського регіону.
Змістовні та захопливі екскурсії для студентів провели Олена Шиян, Олена Халімон, Ірина Власенко – наукові співробітниці музею, які професійно та натхненно ознайомили здобувачів із експозиціями, зокрема «Зелений храм природи», яка була створена з нагоди Міжнародного дня біорізноманіття та презентує багатство флори і фауни краю; виставка «М. О. Олеховський – корифей музейництва на Полтавщині: до 170-річчя з дня народження», в експозиції якої презентовано перші експонати музею (зразки ґрунтів «докучаєвської» колекції, мінералів фірми Кранца).
Здобувачі мали можливість переглянути колекції зразків ґрунтів Полтавської області та мінералів, які репрезентують геологічне розмаїття регіону.
Екскурсія сприяла не лише професійному зростанню здобувачів вищої освіти, а й формуванню екологічної свідомості, відповідального ставлення до довкілля та розуміння важливості природоохоронної діяльності. Захід реалізував підходи освіти для сталого розвитку, забезпечуючи досягнення кількох Цілей сталого розвитку ООН, зокрема: Якісна освіта: практичне засвоєння знань про природу, екологію, геологію та сталий розвиток; Раціональне споживання і виробництво: усвідомлення необхідності збереження природних ресурсів для наступних поколінь; пом’якшення наслідків зміни клімату: розуміння ролі аграріїв у збереженні довкілля та адаптації до змін клімату; захист екосистем суші: ознайомлення з біорізноманіттям як основою збереження стійкості агроекосистем.
Такі освітні заходи є невід’ємною складовою підготовки сучасних фахівців аграрної галузі, здатних мислити екологічно та діяти відповідально у межах глобальних викликів сьогодення.