27 вересня колектив і студенти ПДАУ вшанували пам'ять жертв трагедії Бабиного Яру. Професор Тамара Шаравара провела патріотично-виховний захід, організований очолюваним нею Центром національно-патріотичного виховання при кафедрі політології, історії та філософії Полтавського державного аграрного університету.
29 вересня виповнюється 83 роки з дня початку трагічних подій у Бабиному Яру, що є символом трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі.
19 вересня 1941 року після 78 днів оборони радянські війська залишили Київ. У цей же день німецькі війська зайшли в місто, яке до 6 листопада 1943 року перебувало в окупації та було центром округу під назвою "Райхскомісаріат Україна".
На десятий день окупації Києва, тобто 29 вересня 1941 року, нацисти почали масові вбивства мешканців міста, переважно євреїв. У перші 5 днів розстріляли 33771 людину. Серед невинно закатованих були тисячі українців і представників інших національностей. Протягом усього часу окупації Києва кількість жертв становила близько 200 тисяч. Усі 778 днів німецької окупації в Києві тривали розстріли та насильства. Злочини в Бабиному Яру перевершили всі відомі до цього часу трагедії. Пам'ятником увічнення болю єврейського народу стала "Менора". Його було встановлено 1991 року, через 50 років після розстрілів у Бабиному Яру.
Здавалося б, що в цивілізованому світі такі воєнні злочини неможливо уявити… Однак, починаючи з лютого 2022 року, в Україні ця трагедія повторилася у містах Буча, Гостомель, Маріуполь і багатьох інших. Як свого часу нацисти знищували євреїв за національною ознакою, так і зараз російські війська, окупувавши частину України, роблять те саме з українцями.
Цей біль буде відгукуватися в серцях багатьох поколінь євреїв та українців… Але пам’ятати злочини замало. Зло має бути зупинене й покаране!