Марина Андріївна
Фахівець уповноважений з питань запобігання та виявлення корупції
- Нормативно-правова база з питань запобігання корупції
- Положення з питань запобігання корупції
- Повідомити про корупцію
Корупція залишається однією з найбільш актуальних проблем сучасності. Корупція в освіті, на жаль, є доволі поширеним явищем. У системі освіти вона найчастіше сконцентрована у відносинах між працівниками закладу вищої освіти (адміністрація, науково-педагогічні працівники, педагогічні працівники), вступниками, студентами та батьками, чиї діти навчаються або планують навчатися у закладі вищої освіти.
Корупція в закладах вищої освіти підриває якість освіти та гальмує розвиток суспільства. Якщо система освіти недоброчесна та лояльна до корупції - якість освіти, яку отримають здобувачі вищої освіти, буде відповідною. Потім такі «фахівці» підуть в лікарні, заклади освіти, на державну службу та у різні компанії і понесуть із собою «вірус корумпованості та недоброчесності». Молодь, яка пройшла крізь корумповану систему освіти, у майбутньому користуватиметься принципами корупції, вважатиме її нормальним засобом вирішення справ і навчатиме цьому своїх дітей, створюючи цим своєрідне замкнене коло у державі.
Тому, для того, щоб не допустити поширення корупції в Полтавському державному аграрному університеті, для дотримання правил доброчесності, запобіганню проявам корупції, до вступної кампанії 2022 залучається фахівець уповноважений з питань запобігання та виявлення корупції (далі - Уповноважений), який спроможний запобігти корупційним або пов’язаних з корупцією правопорушенням.
Уповноважений працює самостійно у межах Університету і відповідальний за формування та ефективність системи запобігання та виявлення корупції.
Основні завдання Уповноваженого під час вступної кампанії 2023:
- реалізація принципів прозорості та доброчесності під час вступної кампанії;
- контроль за дотриманням антикорупційного законодавства;
- організація роботи каналів для отримання повідомлень про порушення вимог законодавства під час вступної кампанії;
- контроль за реалізацією інструментів запобігання порушенню вимог антикорупційного законодавства;
- надання методичної та консультаційної допомоги з питань запобігання та виявлення корупції;
- формування обізнаності у питаннях запобігання та виявлення корупції;
- розгляд повідомлень про корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення;
- забезпечення захисту прав викривачів тощо.
Про порушення вимог антикорупційного законодавства, здійснення корупційних злочинів з боку працівників університету Уповноваженого можна повідомити:
- усно чи листом за адресою: вул. Сковороди 1/3, м. Полтава, 36003, Полтавський державний аграрний університет (Адміністративний корпус, юридичний відділ).
- електронний листом на пошту: Stop.koruptsiia@pdaa.edu.ua
- за номером: 099-000-08-85 (Тур Марина Андріївна)
Графік роботи фахівця з питань запобігання та виявлення корупції:
- Пн. – Пт. з 08.00 – 17.00.
- Перерва з 12.00 -13.00
Особистий прийом громадян:
- Понеділок з 08:00 до 12:00
- П’ятниця з 8.00 до 12.00
Важливо знати, що повідомлення має містити фактичні дані, що підтверджують можливе вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції», які можуть бути перевірені.