Виїзне заняття з дисциплін «Контроль якості та безпеки харчових продуктів» та «Сучасні методи дослідження сировини та харчових продуктів»

05 квітня 2024 року було проведено виїзне заняття під керівництвом доцента Алли КАЙНАШ із дисциплін «Контроль якості та безпеки харчових продуктів» та «Сучасні методи дослідження сировини та харчових продуктів» для здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальності 181 Харчові технології на базі виробничої лабораторії Яреськівського цукрового заводу.

Світлана КОРОБЄЙЩИКОВА, інженер-технолог цукрового заводу, ознайомила з історією створення заводу, основними етапами виготовлення цукру, функціями виробничої лабораторії та її забезпеченням сучасними приладами для контролю якості цукру.

   

Завідувачка виробничої лабораторії, Людмила КАМІНСЬКА, розповіла, про основні методи дослідження якісних показників цукру, акцентуючи увагу на тому, що певна кількість вітчизняних стандартів та методів визначення основних показників якості цукру вже практично гармонізована відповідно до міжнародних вимог. Довела до відома, що з 2023 року діє ДСТУ 4623 на цукор, в якому є зміни стосовно поділу цукру залежно від способу вироблення та показників якості і відповідно фізико-хімічних показників кристалічного цукру. Показники вмісту токсичних елементів у цукру залишилися без змін.

  

Пані Людмила представила прилади, які дозволяють визначати весь спектр якісних показників цукру та меляси, зокрема фотоелектроколориметром, за допомогою якого вимірюють кольоровість та мутність цукрових розчинів, кондуктометром-заломіром, тощо. Пояснила причини необ’єктивного контролю якості цукру, який може бути через застосування реактивів, у яких закінчився термін дії.  

 

  

Здобувачі мали можливість у виробничих умовах засвоїти методики  визначення кольоровості, зольності, сахарози, вологи і сухих речовин, редукувальних речовин. 

Результатом виїзного заняття було отримання навичок з визначення відповідності показників якості готової продукції нормативним вимогам за допомогою сучасних методів контролю, на згадку про яке, здобувачі вищої освіти отримали вирощені кристали цукру.