Вибіркові навчальні дисципліни – це індивідуальна освітня траєкторія молоді

«…Персональний шлях реалізації особистісного потенціалу здобувача освіти, що формується з урахуванням його здібностей, інтересів, потреб, мотивації, можливостей і досвіду, ґрунтується на виборі студентом видів, форм і темпу здобуття освіти, суб’єктів освітньої діяльності та запропонованих ними освітніх програм, навчальних дисциплін і рівня їх складності, методів і засобів навчання…», –  зазначено у Законі України «Про вищу освіту».

22 лютого 2024 року здобувачі вищої освіти 1 курсу другого (магістерського) рівня за спеціальностями 015.37 Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології) мали нагоду ознайомитися з особливостями формування освітньої траєкторії шляхом вибору навчальних дисциплін та участі у програмах академічної мобільності. Пізнавальний вебінар спільно організували працівники відділу моніторингу та забезпечення якості освіти Полтавського державного аграрного університету та кафедри будівництва та професійної освіти.

На зустрічі були присутні магістранти першого року навчання другого (магістерського) рівня за спеціальностями 015.37 Професійна освіта (за спеціалізаціями), методистка відділу моніторингу та забезпечення якості освіти ПДАУ Наталія МАКСИМЕНКО, завідувач кафедри будівництва та професійної освіти Сергій ЯХІН, гарант освітньої програми другого (магістерського) рівня вищої освіти Анатолій АНТОНЕЦЬ, голова ради з якості вищої освіти спеціальності 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями) Юлія ОВСІЄНКО.

Наталія МАКСИМЕНКО повідомила про нормативну складову процесу формування індивідуальної освітньої траєкторії студентів Університету. Гарант освітньо-професійної програми Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології) Анатолій АНТОНЕЦЬ пояснив студентам процедуру вибору освітніх компонентів із використанням їхніх індивідуальних електронних кабінетів на офіційному сайті Університету, звернув їхню увагу на етапи цієї процедури та наголосив на важливості здійснення такого вибору.

Під час зустрічі також ішлося про можливості програм академічної мобільності, що реалізуються в Університеті. Студентам детально роз'яснили процедуру навчання в закладах-партнерах та особливості перезарахування результатів навчання, отриманих унаслідок виконання умов програми академічної мобільності.

Наприкінці зустрічі Анатолій АНТОНЕЦЬ окреслив терміни здійснення студентами вибору дисциплін і розповів про особливості обрання факультетських вибіркових дисциплін.

У дописі було використано матеріали інтернет-ресурсу:
Про вищу освіту - Всі документи https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1556-18#Text

Положення про забезпечення права на вибір здобувачами вищої освіти навчальних дисциплін в Полтавському державному аграрному університеті
https://www.pdau.edu.ua/sites/default/files/node/5555/prozabezpechennyap...