Відзначаємо День Героїв Небесної Сотні

День Героїв Небесної Сотні відзначають щорічно 20 лютого згідно з Указом президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні” на знак пам’яті про громадян, які загинули під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України та завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави.

20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинуло 48 осіб. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, обстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.
Ними стали люди різних національностей, віросповідань, освіти, віку. Серед них громадяни України, Білорусі та Грузії. Наймолодшому з Героїв — Назарію Войтовичу — було 17 років. Найстаршому — Іванові Наконечному — 82 роки. Зі 107 Героїв Небесної Сотні – три жінки: Антоніна Дворянець, Ольга Бура та Людмила Шеремет.

З нагоди цього дня здобувачі вищої освіти інженерно-технологічного факультету переглянули документальний фільм «Зима у вогні: Боротьба України за свободу» (англ. «Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom»), знятий режисером Євгеном Афінеєвським за сприяння платформи Netflix. Фільм, показаний не на одному кінофестивалі, номінант на премію «Оскар» у категорії «Найкращий документальний повнометражний фільм», показує 93-денний період зими 2013—2014 років, змальовуючи, як рух за громадянські права перетворюється на підтримувану мільйонами людей революцію.