ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ ПРО РОЗВИТОК НАУКОВИХ ДОСЛІЖЕНЬ В ГАЛУЗІ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ У НУХТ

27 травня 2022 року відбулася відкрита лекція завідувача Проблемної науково-дослідної лабораторії Національного університету харчових технологій Мариніна Андрія Івановича для магістрів ОПП Харчові технології ПДАУ на тему «Розвиток наукових досліджень в галузі харчових технологій в Проблемній науково-дослідній лабораторії Національного університету харчових технологій».


Оголошення про тему лекції викликало зацікавленість у викладачів кафедри Харчові технологій та бакалаврів ОПП Харчові технології, які у подальшому були присутні на лекції та  прийняли участь у її обговоренні.


Цікаво, що дана лабораторія була створена за Рішенням Колегії державного комітету Ради Міністрів СРСР з науки і техніки 04 січня 1977 року.


На даний час лабораторія є одним із потужних наукових підрозділів з наукових досліджень в галузі харчових технологій не тільки у структурі НУХТ, а і серед решти харчових закладі вищої освіти України. Щороку, в середньому, фінансування проектів, що виконуються в лабораторії становить понад 10 млн. гривень, науковою діяльністю в лабораторії займаються понад 80 науковців.


Андрій Іванович ознайомив присутніх з тематикою найбільш перспективних проектів, які виконуються на даний час в лабораторії та перспективами розвитку.


Але найбільшу зацікавленість у присутніх на лекції викликала інформацію про наукове обладнання, наявне у лабораторії, та яке використовуються при проведенні досліджень. Щороку в лабораторію закуповується найсучасніше наукове обладнання; відбуваються закордонні відрядження та стажування співробітників лабораторії у наукових лабораторіях провідних харчових університетах Європи.


Деякі зразки наукового обладнання в межах навчальних закладів та наукових установ України наявні тільки в даній лабораторії.


На сьогодні тільки у структуру Проблемної науково-дослідної лабораторії НУХТ входять 9 наукових лабораторій: фізико-хімічна, мікробіологічна, хроматографічна, токсикологічна, радіологічна, сектор електрофізичних досліджень, сектор інноваційних наукових досліджень, сектор фізико-хімічних досліджень та сектор фізико-механічних вимірювань.


За ініціативи керівництва лабораторії НУХТ було створено Центр колективного використання наукового обладнання, куди увійшли наукові лабораторії провідних харчових університетів України, та Лабораторія біобезпеки, якості харчової продукції та безпеки харчування.


Запитання учасників лекції та жваве обговорення наданої інформації підкреслило, як актуальність подальшого розвитку досліджень в галузі харчових технологій в Україні, так і доцільність проведення подібних заходів для магістрів ОПП Харчові технології та науковців ПДАУ в даній галузі у майбутньому.