У Полтавському державному аграрному університеті відбувся форум "Технології зберігання і переробки зерна"

15 листопада 2023 року у Полтавському державному аграрному університеті відбувся форум "Технології зберігання і переробки зерна", у якому взяли участь виробники аграрної продукції, представники профільних державних установ, харчової промисловості, науковці, освітяни та студенти. На цьому заході було висвітлено головні проблеми та обґрунтовано шляхи оптимізації зернового виробництва, переробки, логістики агропродукції у воєнний час.

   

Партнерами заходу були Департамент агропромислового розвитку Полтавської ОВА, Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, компанії YEDNIST' GROUP, KERNEL, UKROLIYA, ТОВ «ДиканькаМлин», ПП "Лубнимаш", ДП «Дослідне господарство "Степне" ІС і АПВ НААН», а також Полтавський університет економіки і торгівлі, Полтавський державний медичний університет і Полтавський національний педагогічний університет ім. В. Г. Короленка.

      

   

   

   

Головні теми форуму: інтеграція зернового ринку у світову економіку; сучасні тренди переробки зерна та зернового бізнесу; демонстрація стійких бізнес-моделей і впровадження технологічних агроінновацій; нові логістичні шляхи експорту зернових; виробництво комбікормів: недооцінений напрям зернопереробки.⠀

На панельній дискусії «Технології використання побічних продуктів переробки зерна у тваринництві» були широко ⠀обговорені нагальні питання виробництва та можливості для здобувачів вищої освіти за ОП Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва» при проходженні виробничих практик та подальшому працевлаштуванню. Цікавими, змістовними і надихаючими на співпрацю були виступи провідного технолога компанії UKROLIYA Юлії Кононенко, провідного менеджера ТОВ «ДиканькаМлин» Єлизавети Тютюнник та менеджера компанії YEDNIST' GROUP Руслана Бережна.
Під час обговорення було піднято і підтримано необхідність відкриття в Полтавському ДАУ освітньої програми «Технології зберігання, переробки зерна та аграрний бізнес», що відчутно допомогло б наповнити цей напрямк фахівцями. Стейкхолдери наголосили, що нададуть всі можливості доя проходження виробничих практик студентами та навчання за дуальною формою саме за цією освітньою програмою, оскільки вони вкрай зацікавленні у висококваліфікованих фахівцях для своїх виробництв.
Активну участь у дискусії взяли і представники вищих навчальних закладів-партнерів: завідувачка кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи ПУЕТ Габріелла Бірта, асистентка кафедри ботаніки, екології та методики навчання біології ПНПУ ім. В. Г. Короленка Вікторія Рокотянська.
Форум пройшов вкрай насичено, присутні почули чимало цікавих і змістовних доповідей, а жваве обговорення сприяло виробленню конструктивних рішень та пропозицій щодо подальшої співпраці науки, освіти і виробництва!