У бібліотеці сьогодні відкрили виставку друкованих видань, присвячених нашому місту

23 вересня полтавці відзначають День міста. За багатовікову історію у Полтаві було чимало прекрасного й потворного: в місті будували й нищили, співали й творили, народжувалися й помирали.
Цього дня 78 років тому Полтаву визволили від фашистських окупантів.

Чим же відоме наше місто в історії країни загалом?
Бібліотека Полтавського державного аграрного університету зібрала 10 фактів про наше місто.
На території сучасної Полтави люди жили ще 15 тисяч років тому. Про це свідчать археологічні дослідження. У V–IV ст. до нашої ери тут проживали скіфи, а у VIII–VII ст. − слов'янські племена сіверян.
Уперше Лтава згадується в Іпатієвському літописі 1173 року, коли сіверський князь Ігор Святославович, розгромивши війська половецьких ханів, переїхав річку Ворсклу поблизу Лтави. В інших тогочасних літописах Полтаву називають ще «Олтава».
У документах XVII ст. Полтаву називали «селітряною державою». На околицях міста розташовувалися «буди» – підприємства, що виробляли селітру.
Полтава була однією із потужних резервних баз війська Богдана Хмельницького. Вона відіграла велику роль у постачанні зброї, пороху та продовольства.
Полтавський Хрестовоздвиженський монастир заснували на честь перемоги повстанців над військами польських магнатів і шляхти.
1709 року під Полтавою відбулася вирішальна битва Північної війни. Вона стала поворотною у тогочасній європейській історії, визначивши подальшу долю України на два століття.
Полтавська губернія в Російській імперії створена царським указом 27 лютого 1802 року. На час її утворення тут проживало понад 1,3 мільйона людей.
1811 року у центрі Круглої площі до 100-річчя Полтавської битви спорудили Монумент Слави. В основу п’єдесталу вмуровані 18 тогочасних гармат. Перший же монумент на честь битви встановили 1778 року, проте він не зберігся.
1840 року у Полтаві відкрили Петровський кадетський корпус. За часів Російської імперії він був найпрестижнішим кадетським навчальним закладом на території сучасної України. Нині будівля в аварійному стані, її має реконструювати Державна судова адміністрація.
Сучасна Полтавська область із центром у Полтаві була утворена 22 вересня 1937 року. На той час регіон налічував 45 сільських районів, 11 міськрад, 6 селищних та 1 робітничо-селищну раду, а також 971 сільраду.

У бібліотеці сьогодні відкрили виставку друкованих видань, присвячених нашому місту. Тут ви зможете знайти більше цікавої та корисної інформації як про давні часи Полтави, так і про її сьогодення.

Чекаємо читачів!