Лекції від фахівців ВСК "Злагода" Полтавського району

Освітні програми, за якими здійснюється підготовка фахівців на кафедрі економіки та міжнародних економічних відносин, зокрема ОПП Міжнародні економічні відносини", "Економіка підприємства", "Економіка" на всіх освітніх рівнях зосереджують свій фокус на аграрному секорі економіки. Тому для заглиблення в особливості цієї сфери досить важливою є співпраця із суб'єктами аграрного ринку. Виробничий сільськогосподарський кооператив "Злагода" Полтавського району є типовим сільськогосподарським підприємством із збалансованим розвитком, має добре розвинуте рослинництво і тваринництво, головними галузями є виробництво молока, зерна, соняшнику. Наша кафедра вже багато років співпрацює із цим підприємством, зокрема з директором Віталієм Масляком. Викладачі та здобувачі неодноразово відвідували підприємство, а також запрошували фазівців кооператуиву в університет на конференції, круглі столи, засідання щодо обговорення освітніх програм. Здобувачі проходять навчальну, організаційно-аналітичну та виробничу практики на базі підприємства, виконують курсові та дипломні роботи за даними підприємства. Також актиною є практика залучення представників підприємства до читання лекцій та проведення практичних занять, що здійснюється як в аудиторіях університету, так і на базі піприємства, а також в онлайн форматі.

Наприклад, директор ВСК "Злагода" Віталій Олексійович Маслак прочитав здобувачам освітньої програми Міжнародні економічні відносини лекцію на тему "Проблеми і перспективи розвитку зернового ринку в глобальному вимірі" у контексті вивчення здобувачами навчальної дисципліни "Економічна політика та міжнародний агробізнес", яка є обово'язковою в навчальному плані цієї освітньої програми. Віталій Олексійович детально охарактеризував організаційно-економічні процеси, які виконуються у підприємстві і охоплюють вирощування зернових культур, їх збирання, зберігання, реалізацію. Важливим питанням в агробізнесі є пошук надійних партнерів, а також належне оформлення необхідної документації для продажу сільськогосподарської продукції закордон.

Дуже цікавою була лекція, прочитана головним економістом ВСК "Злагода" Миколою Станіславовичем Гаркавенком для здобувачів освітньо-професійної програми "Економіка підриємства". Тема лекції "Стратегія розвитку тваринництва в умовах посилення конкуренції" (в рамках вивчення дисципліни "Стратегії розвитку соціально-економічних систем). Ми розглянули важливі питання управління витратами, з'ясували, які чинники впливають на ефективність галузі. Особливо цікаво здобувачам вищої освтіи було питання, чому галузь тваринництва є менш привабливою для аграріїв, порівняно із рослинництвом. Разом ми окреслили стратегічні пріоритети розвитку галузі з метою формування конкурентних переваг як на національному, так і міжнародному ринках.

Варто зазначити, що Микола Станіславович є випускником цієї освітньо-професійної програми. Ми пишаємось його професійними досягненнями у сфері економіки та вдячні за активну співпрацю та важливий внесок у підготовку майбутніх фахівців з економіки.