Розширення академічної мобільності як мейнстрім сучасної освіти

Все більшої актуальності набуває академічна мобільність як одна із форм підготовки здобувачів вищої освіти спеціальності 181Харчові технології. Цього року в рамках програми академічної мобільності  кафедра харчових технологій залучила до участі в цій програмі трьох здобувачів вищої освіти.


Магістрантка Ірина Лихоліп проходила академічну мобільність у ВНЗ  Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» вона вивчала  дисципліну «Кулінарні тренди і гастрономічний туризм» , яку викладає к.т.н., доцентка кафедри Технологій харчових виробництв і ресторанного господарства Левченко Юлія. Вивчення вказаної дисципліни дозволило студентці ознайомитися з особливостями кухонь Центральної та Північної Європи, Скандинавських країн, країн Азії та ін. Вивчити принципи харчування народів Центральної Європи. Асортимент страв та особливості їх приготування. Особливості асортименту та технології національних страв. Гастрономію як частину культури, традицій, звичаїв певної території. Особливості застосування різних рівнів гастрономічного туризму. Нормативно-правове забезпечення організації гастрономії і туризму.


Друга магістранта Тюркіна Олена стала слухачем дисципліни «Виробництво та сертифікація нішевих харчових продуктів», що викладається здобувачам ОС «магістр» за освітньо-професійною програмою «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» в Національному університеті харчових технологій. Лектор дисципліни к.т.н., доцентка кафедри експертизи харчових продуктів Кійко Вікторія.


Вивчення даної дисципліни дозволило Олені поглибити свої знання  у реалізації вимог ЄС щодо технічного регулювання в Україні, адаптації українського законодавства до вимог Європейського Союзу у сфері безпечності харчових продуктів, можливості просування українського продовольчого експорту у мережах нішевих ринків в країнах ЄС, особливості виробництва та сертифікації нішевих харчових продуктів: Кошер, Халяль, Органік, Веган тощо.


Третя здобувачка вищої освіти, студентка  третього курсу спеціальності 181 Харчові технології групи ХТ бд_2019н.р. Івер Олеся вивчала «М’ясні технології», а саме розділ «Технологія виробництва м’ясних та м’ясомістких консервів» в Національному університеті харчових технологій. Лектор дисципліни к.т.н., доцент кафедри Технології м’яса і м’ясних продуктів Страшинський Ігор. Під час вивчення освітньої компоненти Олеся набула поглиблених знань з виробництва всіх груп м’ясних та м’ясомістких консервів. Навчилась виконувати основні технологічні розрахунки у консервному виробництві та ін.


Кафедра харчових технологій вперше стала і приймаючою стороною в програмі академічної мобільності. Дисципліну Інноваційні технології харчових виробництв, яку викладає д.т.н. доцентка кафедри  Тюрікова І.С. вивчала магістрантка спеціальності «Технології зберігання, консервування та переробки молока» Деркач Марія Національного університету харчових технологій.


Набуті знання під час академічної мобільності формують у здобувачів необхідні компетентності, які розширять у майбутньому їх професійний світогляд та допоможуть стати їм різнобічно адаптованими фахівцями харчової промисловості.