Робочий візит НПП факультету ТВППТ до Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнології імені С.З. Ґжицького

Завідувачі кафедри технології виробництва продукції тваринництва Анатолій Шостя та кафедри технологій дрібного тваринництва Світлана Усенко в рамках робочого візиту у Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького відвідали, створений на кафедрі хірургії, музей підків.


Експозиція музею і його фонди налічують понад 400 експонатів, що походять з різних куточків світу. Особливо привабливими є спеціальні підкови, що давали можливість використовувати для роботи тварин з хронічними захворюваннями чи вродженими вадами копит, сухожилків, суглобів. Представлені також спеціальні підкови для роботи в гірських умовах, на сипучих і кам’янистих ґрунтах, взимку і влітку. Зацікавлення викликають безшумні підкови, що використовувались для роботи коней в містах у нічний і ранковий час та сучасні «спеціальні черевики» для корів і коней виготовлені з міцної пластмаси. У музеї зберігається своєрідне ковальське надбання минулих століть - це підкови, знайдені під час археологічних розкопок.


В ході екскурсії, проведеної доцентом кафедри хірургії Юрієм Леньо, обговорено ОПП Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва в розрізі дисциплін «Конярство» та «Інноваційні технології виробництва продукції тваринництва». Основна увага була зосереджена на особливостях догляду та утримання коней. Зокрема наголошено, що від стану копит в значній мірі залежить роботоздатність коней. Пошкодження підошви, намини, заламування рогу та тріщини на копитах можуть спричинити її втрату на тривалий період. Систематичний догляд за копитами, правильне й своєчасне розчищення їх необхідна умова підвищення роботоздатності коней. Значна увага була приділена вимогам до підків, їх припасуванню і прикріпленню, організації місця коваля.