Поєднання математики, англійської та української мов в науковому пошуку

Територія Полтавського державного аграрного університету завжди відкрита для гостей, а адміністрація, студенти, викладачі та співробітники раді вітати в аудиторіях, музеях і просто цікавих локаціях усіх, хто прагне знань і бажає нових вражень і знайомств.

3 квітня 2024 року гостями Університету були учні 7 класу Наукового ліцею № 3 Полтавської міської ради та їхні наставники – вчитель математики Олефіренко С. І., вчитель української мови Якименко Н. О., вчитель англійської мови Любченко Т. С. Такий колектив відвідувачів зібрався не випадково, адже у Науковому ліцеї № 3 Полтавської міської ради у цей час проходив «Тиждень наук». Цьогоріч тематику науково-пізнавальних заходів було присвячено науковому зв’язку математики, української та англійської мов.

Тож першою локацією була кафедра будівництва та професійної освіти, де викладачки кафедри Юлія Овсієнко і Тетяна Рижкова ознайомили школярів і вчителів з елементами економічної математики. Гостям було запропоновано поглибити знання про попит і пропозицію, спробувати провести економічні розрахунки вигідних чи «ілюзійних знижок» і кредитів та інвестиційних договорів. Учні із задоволенням розгадували математичні шаради й кросворди. У форматі інтерактивної лекції всі охочі виступили з ідеями пошуку критеріїв вигідних фінансових вкладень.

Слід зазначити, що від правильності оперування математичною термінологією цілком залежить науковий зміст понять, які часто позначаються міжнародною символікою, походження якої легко зрозуміти через англомовну інтерпретацію. Ось у такому незвичному форматі «наукового тріо» – математики, української й англійської мов – було проведено першу зустріч.

Проте не наукою єдиною живе сучасна молодь, тож після серйозних фінансово-економічних розмірковувань про прибуток та інвестиції гостям було запропоновано відвідати наступну локацію – музей гирьового спорту ПДАУ, де відвідувачі побачили цікаві експонати та почули захопливу розповідь викладача кафедри фізичного виховання і спорту Владислава ДЕРЕЗИ про їх походження. Школярі побачили такі видатні експонати, як гиря Івана Піддубного масою 117 кг, гиря, подарована Австрійською федерацією гирьового спорту і кістень бойової гирі українських козаків.

Завершальною локацією екскурсії став Народний музей історії ПДАУ, де директорка Наталія ЛОКЕС ознайомила гостей з основними історичними етапами становлення і розвитку Університету, продемонструвала експонати і пояснила їх призначення, розповіла цікаві історії та біографічні фрагменти з особистого життя науковців і студентів ПДАУ та про поєднання їх з історичними подіями в суспільстві.

У залі музею зібрано минуле й сьогодення не тільки нашого закладу освіти й усіх причетних до нього видатних особистостей, а й усієї нашої держави та частково інших країн, з якими співпрацював і продовжує підтримувати зв’язки Університет.

Ось таким був один із днів «Тижня науки» Наукового ліцею № 3 Полтавської міської ради для учнів 7-Н класу та їхніх наставників.

А Університет завжди гостинно вітає на своїй території всіх охочих ознайомитись із флорою і фауною та іншими цікавинками студентського кампусу. Тож до нових зустрічей!