Постійна робота над удосконаленням освітньої програми

З метою якісного формування програмних результатів навчання у здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня за освітньо-професійною програмою Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва проводяться навчальні заняття за участю фахівців з виробництва, екскурсії на підприємства галузі та регулярні обговорення змісту освітньої програми з різними категоріями стейхолдерів.

20.07.2023 року було проведено практичне заняття з навчальної практики «Основи фахової діяльності» зі студентами 1 курсу за участю стейкхолдера Олексія Держговського, наукового консультанта ТОВ «АБМ-Трейд» (українського виробника продуктів для годівлі та догляду за сільськогосподарськими тваринами), присвячене первинній оцінці властивостей кормової сировини на молочному комплексі.

Олексій Держговський – кандидат сільськогосподарських наук, доцент, випускник Полтавської державної аграрної академії, а нині надійний стейкхолдер, який щорічно бере активну участь у перегляді й оновленні освітньо-професійної програми Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва спеціальності 204 Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва.

Після заняття відбулося чергове обговорення змісту цієї освітньої програми за участю стейкхолдера. У засіданні взяли участь члени групи з розроблення ОПП: професорка кафедри біології продуктивності тварин імені академіка О. В. Квасницького Лариса Кузьменко, професор кафедри технології виробництва продукції тваринництва Віктор Слинько та доцентка кафедри біології продуктивності тварин імені академіка О. В. Квасницького Олена Мироненко.

Окрім того, що компанія «АБМ-Трейд» сама є зовнішнім стейкхолдером із групи роботодавців і висуває вимоги до випускників ОПП, під час співпраці із сільськогосподарськими підприємствами різних галузей тваринництва вона окреслює перелік компетентностей, якими має володіти технолог з виробництва і переробки продукції тваринництва. Це допомагає розробникам освітньої програми реагувати на запити роботодавців, вносити зміни до ОПП з метою підготовки конкурентоспроможних фахівців.