Підвищення кваліфікації та стажування НПП

МІЖНАРОДНЕ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

Професорки кафедри біотехнології та хімії Тамара САХНО та Ірина КОРОТКОВА взяли участь у міжнародному підвищенні кваліфікації, організованому Громадською організацією “Університет лідерства та інновацій” (Leadership and Innovation University) за темою «Quality and Sustainability in Higher Education: World Experience and Current Trends (Якість і сталість вищої освіти: світовий досвід та сучасні тенденції)».

За основними модулями підвищення кваліфікації було передбачено знайомство з поглядами світових педагогів та міжнародними ідеями:

  • розуміння якості та сталості вищої освіти; якість викладання й навчання;
  • вдосконалення якісного викладання та професійного розвитку;
  • ефективна педагогіка у вищій освіті;
  • програми забезпечення якості педагогіки вищої освіти.

Учасники програми прослухали виступи представників Євразійського союзу університетів, який входить до Європейської асоціації забезпечення якості вищої освіти, а саме:

  • Президента Ради якості вищої освіти Туреччини професора Музаффера Елмаса;
  • Професора Мельбурнської вищої школи освіти при Мельбурнському університеті Філда Рікардса;
  • Доцента Ларисси МакЛін Девіс;
  • Професора вищої школи освіти Ньюкаслського університету Дженніфер Гоур та ознайомилися з навчальними та викладацькими стратегіями Університету Південної Кароліни.

За результатами підвищення кваліфікації кожний з учасників отримав відповідний сертифікат про проходження міжнародного підвищення кваліфікації.

 


Підвищення кваліфікації в НУБіП України

Протягом вересня 2023 року професорка кафедри біотехнології та хімії Валентина КРИКУНОВА в режимі онлайн на платформі Сisсо Webex проходила підвищення кваліфікації за програмою «Інноваційні професійні компетентності в педагогічній діяльності».

Досвідом, проблемами та інноваціями в педагогічній діяльності ділилися досвідчені викладачі ННІ неперервної освіти і туризму Національного університету біоресурсів і природокористування України.⠀⠀⠀⠀⠀⠀

На курсах підвищення кваліфікації розглядалися такі теми:
1. Формування індивідуального освітнього середовища.
2. Інклюзивні компетентності в освітньому середовищі закладів вищої освіти.
3. Цифрові компетентності в навчальному процесі  сучасного ВНЗ.
4. Психологія успіху. Ціннісні орієнтації сучасної молоді.
5. Формування інноваційних компетентностей при викладанні дисциплін.

Валентина КРИКУНОВА в повному обсязі виконала навчальну програму підвищення кваліфікації та отримала свідоцтво про підвищення кваліфікації від НУБіП України.


МІЖНАРОДНЕ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

У рамках міжнародного підвищення кваліфікації з 03 серпня по 18 серпня 2023 року на тему "Біотехнології та електротехніка комбікормових підприємств" професорка кафедри біотехнології та хімії Сахно Тамара Вікторівна взяла участь у семінарі Американського хімічного товариства, що проходив із 13 по 17 серпня 2023 року в м. Сан-Франциско, Каліфорнія. Програма підвищення кваліфікації охоплювала 120 годин, із яких - 50 годин семінару Американського хімічного товариства (13-17 серпня) м. Сан-Франциско, Каліфорнія; 70 годин за програмою МІКРОТРЕЙСЕРИ.


Здобуття міжнародного досвіду — навчання за  міжнародною програмою підвищення кваліфікації

З метою підвищення кваліфікації викладачі кафедри Таміла РОМАШКО та Ірина КОРОТКОВА упродовж 6–13 березня 2023 року опановували програму міжнародного підвищення кваліфікації — вебінар на тему «Інтерактивні технології змішаного навчання при підготовці бакалаврів та магістрів в країнах Європейського Союзу та Україні», що був організований за сприяння Інституту науково-дослідного Люблінського науково-технологічного парку та IESF Міжнародної фундації науковців та освітян (м. Люблін, Польща).
Програма вебінару охоплювала такі теми:
Тема 1. Інтерактивні хмарні технології та технології змішаного навчання. 
•   Змішане навчання або b-learning.
Тема 2. Сучасна освіта та нові технології в освіті. Досвід країн ЄС.
•   Nowe technologie w edukacji. Must have!
•   Сучасна освіта. Досвід країн ЄС.
Тема 3.  Технології SMART в освіті в усьому світі. Основні типи комунікативної взаємодії в мережі Інтернет.
•   Вебконференція (інтернет-конференція)»;  
•   SMART Technologies in education around the world.
•   Встановлення та запуск Системи дистанційної освіти (СДО) за допомогою платформи Moodle.
Тема 4. Гейміфікація освіти — практичні ігри та інтерактивні способи залучення учнів.
•   Змішане навчання: як ефективно поєднувати онлайн та офлайн в інтерактивному навчанні на платформах Zoom та Moodle.
За підсумками роботи вебінару кожен учасник отримав сертифікат про проходження міжнародного підвищення кваліфікації обсягом 1,5 кредиту ECTS (45 годин).

  


Навчання за міжнародною програмою підвищення кваліфікації 

З метою підвищення кваліфікації викладачі кафедри Таміла РОМАШКО та Ірина КОРОТКОВА упродовж 20–27 лютого 2023 року опановували програму міжнародного підвищення кваліфікації — вебінар на тему «Неформальна освіта при підготовці бакалаврів в країнах Європейського Союзу та Україні», що був організований за сприяння Інституту науково-дослідного Люблінського науково-технологічного парку та IESF Міжнародної фундації науковців та освітян (м. Люблін, Польща).
Програма вебінару охоплювала такі теми:
Тема 1. Розуміння неформальної освіти в країнах Європейського Союзу та Україні.
•   Особливості розвитку неформальної освіти в Україні.
•   Understanding non-formal education.
Тема 2. Неформальна освіта: підтвердження та визнання в країнах Європейського Союзу та Україні.
•   Неформальна освіта в Україні: особливості, переваги та недоліки.
•   Why validation and recognition of prior informal and non-formal learning.
•   How to validate and recognize prior informal and non-formal learning.
Тема 3. Особливості неформальної та формальної освіти: досвід країн Європейського Союзу та України.
•   Неформальна у відомчій вищій школі (на прикладі Львівського ДУВС України).
•   Неформальна освіта у відомчій вищій школі: проблеми чи можливості (на прикладі ДДУВС).
•   Formal, Informal and Non formal Education and their comparison.
Тема 4. Неформальна освіта: практичний досвід країн Європейського Союзу та України.
•   Tips of Education Formal Informal & Non-formal | non formal education | informal education.
За підсумками роботи вебінару кожен учасник отримав сертифікат про проходження міжнародного підвищення кваліфікації обсягом 1,5 кредиту ECTS (45 годин).

  


Міжнародне підвищення кваліфікації

Викладачі кафедри біотехнології та хімії Таміла Ромашко, Ірина Короткова та Валентина Крикунова протягом 12–22 грудня 2022 року пройшли міжнародне підвищення кваліфікації, організоване Шведським університетом сільськогосподарських наук за напрямом «Прикладна біотехнологія рослин».

Програма  підвищення кваліфікації охоплювала такі теми:
Тема 1. Аналізування факторів, що впливають на мікророзмноження, та самостійне формування культури рослинної тканини.
Тема 2. Застосування різних методів генетичної трансформації, включаючи редагування геному та інші загальні молекулярні методи, що використовуються в молекулярній біології рослин.
Тема 3. Молекулярні інструменти та біоінформатика функціональних генів у поєднанні з вимірюванням активності та статистичним моделюванням.
Тема 4. Самостійна розробка дослідницького проєкту з використанням різних біотехнологічних і молекулярних підходів.
Після закінчення курсів кожен викладач отримав сертифікат про проходження міжнародного підвищення кваліфікації обсягом 1 кредит ECTS (30 годин).

  


Викладачі кафедри біотехнології та хімії здобувають міжнародний досвід: навчання за міжнародною програмою підвищення кваліфікації

З метою підвищення кваліфікації викладачі кафедри Таміла РОМАШКО, Ірина КОРОТКОВА та завідувачка лабораторії біотехнології Катерина БЛАГОДАРЬ упродовж 5–12 грудня 2022 року опановували програму міжнародного підвищення кваліфікації: вебінар на тему «Академічна доброчесність при підготовці магістрів та здобувачів доктора філософії (PhD) в країнах Європейського союзу та України», що був організований за сприяння Інституту Науково-дослідного Люблінського науково-технологічного парку та IESF Міжнародної фундації науковців та освітян (м. Люблін, Польща).

Програма вебінару охоплювала такі теми:
Тема 1. Академічна доброчесність при підготовці магістрів в Україні.
• Упровадження академічної доброчесності у закладах вищої освіти.
• Academic Integrity Presentation.
Тема 2. Сучасні світові стандарти академічного письма: від теорії до практики (з урахуванням вимог провідних світових видавництв та університетів).
• Актуальні аспекти Європейського досвіду дотримання академічної доброчесності.
• Academic Integrity – Swansea University.
Тема 3. Ефективні політики академічної доброчесності при підготовці магістрів і здобувачів доктора філософії в Україні.
• Академічна доброчесність як запорука якісної освіти.
• Academic Integrity: Plagiarism.
Тема 4. Академічна доброчесність і навички якісного академічного письма як важливі компетентності здобувачів вищої освіти.
• Academic Integrity presented by Dr. Potter.

За підсумками роботи вебінару кожен учасник отримав сертифікат про проходження міжнародного підвищення кваліфікації обсягом 1,5 кредиту ECTS (45 годин).

  


Підвищення кваліфікації викладачів кафедри біотехнології та хімії в межах  курсу «Цифрові інструменти Google для освіти»

Викладачки кафедри біотехнології та хімії Ірина КОРОТКОВА та Валентина КРИКУНОВА з метою підвищення кваліфікації для розширення можливостей використання цифрових інструментів в організації освітнього процесу в закладах освіти пройшли навчання за Освітньою програмою підвищення кваліфікації педагогічних, науково-педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти «Цифрові інструменти Google для освіти» (цифровий компонент), яке проводило ТОВ «Академія цифрового розвитку», за базовим і середнім рівнями. Обсяг (тривалість) підвищення кваліфікації: 30 годин за базовим рівнем (1 кредит ЄКТС) та 15 годин за середнім рівнем (0,5 кредиту  ЄКТС). Термін навчання: з 31 жовтня 2022 року по 20 листопада 2022 року.

За підсумками підвищення кваліфікації викладачі отримали сертифікати:
Ірина КОРОТКОВА – сертифікати про підвищення кваліфікації за базовим рівнем № GDTfE-04-Б-01730 від 13 листопада 2022 року та за середнім рівнем № GDTfE-04-C-00855 від 20 листопада 2022 року;
Валентина КРИКУНОВА – сертифікат про підвищення кваліфікації за базовим рівнем № GDTfE-04-Б-02689 від 13 листопада 2022 року.

  


МІЖНАРОДНЕ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

У рамках міжнародного підвищення кваліфікації з 19 серпня по 29 серпня 2021 року на тему "Інновації у сільському господарстві світові тенденції та регіональний досвід" професорка кафедри біотехнології та хімії Сахно Тамара Вікторівна взяла участь у семінарі Американського хімічного товариства, що проходив із 22 по 26 серпня 2021 року в м. Атланта, Джорджія. Програма підвищення кваліфікації охоплювала 120 годин, із яких - 50 годин семінару Американського хімічного товариства (22-26 серпня) м. Атланта, Джорджія; 70 годин за програмою МІКРОТРЕЙСЕРИ.


МІЖНАРОДНЕ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

З 28 березня по 14 квітня 2019 року професорка кафедри біотехнології та хімії Сахно Тамара Вікторівна проходила міжнародне підвищення кваліфікації на тему "Мікротрейсери для сільського господарства". Програма підвищення кваліфікації охоплювала 120 годин, із яких - 50 годин семінару Американського хімічного товариства (31 березня - 4 квітня), що проходив в м. Орландо, Флорида; 70 годин за програмою МІКРОТРЕЙСЕРИ.