Підсумки тематичного круглого столу «Практична підготовка спеціалістів з питань технічної ПОЛІТИКИ в АПК».

Кафедрою Машиновикористання і виробничого навчання Полтавської державної агарної академії за підтримки і безпосередньої участі Департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації 29 січня 2014 року проведений тематичний круглий стіл «ПРАКТИЧНА ПІДГОТОВКА СПЕЦІАЛІСТІВ З ПИТАНЬ ТЕХНІЧНОЇ ПОЛІТИКИ В АПК», де були розглянуті питання практичної підготовки інженерно-технічних фахівців, як запоруки працевлаштування випускників інженерно-технологічного факультету ПДАА. Учасники круглого столу обговорили пошук шляхів покращення матеріально-технічної бази кафедри Машиновикористання і виробничого навчання, як показника сучасного рівня навчання випускників факультету та питання документального супроводження виробничих та переддипломних практик студентів ІТФ.

В засіданні круглого столу прийняли участь співробітники кафедри Машиновикористання і виробничого навчання, керівник виробничої практики ПДАА, головні спеціалісти з питань технічної політики управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, головні інженери сільськогосподарських підприємств та запрошені до обговорення:
-  начальник відділу технічної політики, інженерно-технічного забезпечення та безпеки праці Департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації Чорненький С.І.

- заступник начальника управління технічного нагляду, охорони праці та пожежної безпеки Державної інспекції сільського господарства у Полтавській області Яценко Ю.В.

- регіональний представник з продажу сільськогосподарської техніки ТОВ з І І «НовоФарм», офіційного дистриб’ютора техніки Case IH в Україні Передерій А.П.

Загальна кількість учасників – 42 особи.

З доповідями виступили: Петренко Максим Олександрович – керівник виробничої практики ПДАА, з питань належного документального оформлення та проблеми академії по забезпеченню відповідними місцями практик та працевлаштування студентів та випускників.

Про необхідність осучаснення навчальної техніки наголосив завідувач кафедри Машиновикористання і виробничого навчання Сакало Віктор Миколайович.

Результатом жвавого обговорення питань підготовки інженерно-технологічних фахівців АПК під час тематичного круглого столу стало прийняття наступних положень резолюції:

1. Активізувати співпрацю між Департаментом АПВ, академією та підприємствами АПК в напрямку організації, контролю та проведення практичної підготовки студентів ПДАА:
- головним напрямком спільної діяльності визначено організацію баз практичної підготовки студентів, які б відповідали вимогам навчальним програм так і сучасним умовам виробництва.
- керівникам практик від ПДАА активніше приймати участь у зустрічах представників Департаменту з керівниками  агроформувань Полтавської області.

2. Відкрити діалог між адміністрацією ПДАА (деканатом ІТФ) та виробниками (дилерами) сучасної сільськогосподарської техніки при підтримці Департаменту з проблеми забезпечення навчального процесу наочними засобами у формі плакатів, пакетів, вузлів сучасної техніки, та інші.

3. Адміністрації ПДАА, зокрема кафедрі Машиновикористання і ВН скористатися пропозицією регіонального представника з продажу сільськогосподарської техніки ТОВ з І І «НовоФарм» про безпосередню технічну допомогу під час навчання та згоди про надання бази практичної підготовки групі студентів ІТФ.

4. Навчальному відділу ПДАА за підтримки Департаменту агропромислового виробництва облдержадміністрації, розробити узагальнені рекомендації з проходження виробничих практик для керівників від підприємств (баз практик), які містять основні вимоги та положення якісного їх проведення та документального супроводження.

5. Започаткувати традицію щорічних зустрічей представників навчальних закладів, керівництва області та сільськогосподарських  товаровиробників з актуальних проблем фахової підготовки спеціалістів з питань технічної політики АПК.

По закінченню круглого столу, присутні висловили позитивні враження від обговорення та побажали подальшої співпраці.