Педагогічна практика Павлової Інги

15 жовтня 2020 року на базі ПАТ «Полтаваплемсервіс» для студентів 4 курсу факультету ТВППТ ОР бакалавр проведено лабораторне заняття за темою: «Оцінка та зберігання спермопродукції бугаїв-плідників». Заняття проводила здобувач вищої освіти ступеня доктора філософії кафедри Технології виробництва продукції тваринництва Павлова Інга за участю кандидата с.-г. наук, доцента Мороза Олега.

На лабораторному заняті було набуто навиків оцінки якості спермопродукції із паєт виготовленні для кріоконсервації. Студентами було опрацьовано методики визначення рухливості, кількості живих сперміїв в еякуляті та їх морфометричні показники.

Студентам були продемонстровані препарати з мазками сперміїв. Ними засвоєна методика мікроскопіювання та техніка виконання мазків для проведення оцінки якості.

На лабораторному занятті студенти були ознайомленні із процесом зберігання паєт із спермопродукцією бугаїв плідників в посудинах Дюара за наднизьких температур. 

А також проведено ознайомлення із правилами зберігання та маркування паєт, що зберігаються в сосудах дюара та складають колекцію ПАТ «Полтаваплемсервіс».

За час проведення практики на ТОВ «Племсервіс» дисертант опанував: Методикою прийому та зважування спермопродукції; Методику оцінки якості спермопродукції; Методику мікроскопіювання препаратів сперми; Методикою розбавлення спермопродукції; Технікою та технологією виготовлення паєт; Технікою роботи та технікою безпеки при роботі із наднизькими температурами; Технологію кріоконсервації спермопродукції відібраної від тварин; Маркування паєт що зберігаються в сосудах Дюара; Технологію подальшого використання паєт для штучного осіменіння. Всі ці практичні навички були задіяні при написанні дисертаційної роботи. А також практичні навички викладання матеріалу для студентів та культури проведення занять.

Під час проведення практики на ПАТ «Полтаваплемсервіс» відбулося ознайомлення із роботою та процесом виготовлення паєт на обладнанні Minitube. З програмним забезпеченням, яке маркує паєту при виготовленні.

Також була проведена робота з підготовкою розбавника спермопродукції та технікою самого процесу розбавлення.

26 жовтня 2020 року було проведено заняття в навчально-науковій лабораторії Сучасного технологічного обладнання для ефективного свинарства для студентів 4 курсу ОР бакалавр на тему: «Годівля і утримання холостих та поросних свиноматок». Заняття проводила здобувач вищої освіти ступеня доктора філософії за ОНП Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва, Павлова Інга за участю кандидата с.-г. наук, старшого викладача Чухліба Євгена.

Метою заняття було розглянути особливості годівлі і утримання холостих та поросних свиноматок. Освоїти методику проектування витрат по групах холостих і поросних свиноматок.
Здобувачами вищої освіти були розглянуті будови годівниць, поїлок, станків для утримання, їх функціонуванням. Також були розглянуті умови утримання, тобто норми площі станків, розміри годівниць, норми вигульних територій, норми соломи, води, вихід гною, температурний режим.

 

А також були розглянуті норми кормових баз на холосту та поросну свиноматку. Та для ознайомлення здобувачів вищої освіти були роздані роздаткові матеріали з орієнтованими норми годівлі для холостих та поросних свиноматок.
Здобувачі вищої освіти на заняті опанували розрахунки прямих затрат праці і витрат коштів на утримання холостих та поросних свиноматок на підприємстві.

 

Для здобувачів вищої освіти 4 курсу ОР бакалавр за ОПП Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва аспіранткою Павловою Інгою проведено лабораторне заняття на тему: «Оцінка свиней за конструкцією і екстер’єром». Заняття проведено у присутності кандидата с.-г. наук, старшого викладача Чухліба Євгена.
Метою заняття було засвоїти здобувачами вищої освіти методику оцінки екстер’єру свиней, відпрацювати практичні навички описування, окомірної оцінки та визначення типу конституції.
Місце проведення заняття – навчальна аудиторія з муляжем свині.

Студентами було засвоєно методику проведення оцінки екстер’єру свиней, послідовність оцінювання за допомогою балів та ключів оцінювання.

На занятті студенти описали екстер’єр і конституцію за допомогою промірів та окомірної оцінки на муляжі свині. Ознайомилися із роздатковими ілюстраціями різних типів конституції свиней та проаналізували різні типи екстер’єру. А також у робочих зошитах були відмітили особливості, вади та недоліки екстер’єру, використовуючи ілюстрації та муляжі свиней.