Неформальна та інформальна освіта здобувачів спеціальності 208 Агроінженерія

Здобувачі вищої освіти спеціальності 208 Агроінженерія, котрі навчаються за освітньо-професійною програмою Технології і засоби механізації сільськогосподарського виробництва активно займаються неформальною та інформальною освітою. Саме завдяки можливостям платформи масових відкритих онлайн-курсів Prometheus студенти можуть посилено працювати над формуванням soft skills, а також поглиблювати професійні компетентності за обраною освітньою програмою.

Здобувачі вищої освіти Голуб Анатолій, Лазоренко Андрій, Шевченко Андрій пройшли Інтенсивний онлайн-курс «Агроінженерія» створений Українським клубом аграрного бізнесу за підтримки ЄБРР.

ПРОГРАМА КУРСУ

Лекція 1. Трактори. Призначення, класифікація, конструкційна будова, основні вузли, приклади технічних рішень.

Лекція 2. Техніка для основного обробітку ґрунту. Машини для традиційного полицевого та безполицевого обробітку та для консервувальних технологій. Плуги, дисколапові агрегати, чізелі, дискові борони.

Лекція 3. Техніка для вторинного обробітку ґрунту. Стерньові культиватори, лапові та дискові конструкції. Передпосівні комбіновані агрегати та шлейфи. Міжрядні культиватори. Активні горизонтальні та вертикальні ґрунтофрези.

Лекція 4. Техніка для вертикального обробітку, Strip-till та No-till. Призначення, технологічні аспекти, різновиди техніки, рекомендації з вибору та застосування.

Лекція 5. Сівалки зернові. Сівалки механічні та пневматичні, в підготовлений ґрунт, за мінімальними та нульовими технологіями. Комбінації. Одночасне внесення добрив. Основні вузли, включно з сошниками.

Лекція 6. Сівалки однонасіневого точного висіву. Вимоги до якісного посіву. Побудова та головні елементи конструкцій. Сучасні тенденції.

Лекція 7. Розкидачі та розподілювачі міндобрив. Дискові розкидачі, конструкція, основні вузли. Способи поліпшення рівномірності внесення добрив, елементи точного землеробства. Пристрої для підживлення рослин.

Лекція 8. Обприскувачі. Технологічні аспекти. Причіпні та самохідні обприскувачі, конструктивна побудова, основні елементи. Застосування з перемінною нормою внесення пестицидів.

Лекція 9. Зернозбиральні комбайни. Призначення. Класифікація. Різновиди. Основи конструкцій, основні вузли.

Лектори: Віталій Каплюк, «New Holland Agriculture»; Сергій Осадчий, «Хорш Україна»; Дядинюк Олексій, ДП «Амазоне-Україна»; Олександр Суханов, «New Holland Agriculture».

У межах практичного курсу «Агроінженерія» слухачі дізналися про:
• види робіт та технологічних операцій, вимоги до їхніх характеристик та якості з урахуванням особливостей господарств;
• вибір відповідних типів машин, розгляд конструкційної будови;
• найпопулярніші моделі світових і українських виробників, їхні особливості та комплектацію;
• сучасні напрями розвитку технологій та техніки;
• рекомендації з підбору техніки під конкретні потреби та умови агрокомпаній, а також її експлуатацію.

Після прослуховування лекцій та успішного проходження тестів здобувачі отримали сертифікати від провідних викладачів, експертів та укладачів курсу.

Результати навчання можуть бути визнані на підставі Положення про визнання результатів навчання, отриманих у неформальній та інформальній освіті в Полтавській державній аграрній академії в контексті відповідних освітніх компонентів.

Бажаємо успіхів, творчої наснаги та нових звершень здобувачам освіти у навчанні!
 

Кафедра ТЗМАВ