На кафедрі будівництва та професійної освіти ПДАУ відбувся вебінар на тему «Як викладати польсько-українську історію?»

26 жовтня 2023 року на базі кафедри будівництва і професійної освіти відбулася онлайн-зустріч викладачів ПДАУ із Уршулою РУКАШ, Мариною КИРИЛЮК та Ігорем НІКОЛАЄВИМ. Вебінар було організовано в рамках міжнародної угоди про співпрацю ПДАУ з Регіональним центром удосконалення вчителів "WOM" в Бельсько-Бяла (Польща).

У програмі зустрічі було передбачено ознайомлення присутніх із такими питаннями:
1. Інформацію про проект, умови участі сторін, перспективи співпраці повідомила координаторка проєкту Марина КИРИЛЮК.
2. Із повідомленням про особливості освітньої програми з історії в школах Польщі (польсько-український аспект) виступила Уршула РУКАШ.
3. Про освітню програму з історії в школах України (польсько-український аспект) розповів доктор історичних наук Ігор Ніколаєв, завідувач кафедри наук філософії освіти, теорії й методики суспільствознавчих предметів Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
4. Дискусія.
5. Планування роботи. Підсумки.

Перша зустріч мала ознайомчий зміст: усі присутні отримали нагоду переглянути історичні факти і події, в яких центральна роль належала Україні й Польщі; пізнавальною була розповідь Уршули РУКАШ і не менш цікавою була розповідь Ігоря НІКОЛАЄВА.

Серед присутніх були доцентка кафедри будівництва і професійної освіти, кандидатка педагогічних наук Юлія ОВСІЄНКО, гарант освітньо-професійної програми Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології) Анатолій АНТОНЕЦЬ, доцентка кафедри гуманітарних та соціальних дисциплін, кандидатка історичних наук Світлана МАКАРЕЦЬ, доцентка кафедри гуманітарних та соціальних дисциплін, кандидатка історичних наук Юлія ПОМАЗ, магістранти спеціальності 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями) першого року навчання: Тетяна ГРОЗА, Тетяна ОЛЬШАНСЬКА, Дмитро БУРЛАКА, учасниками зустрічі були також студенти спеціальностей 035 Філологія, 052 Політологія та інших спеціальностей і освітніх програм.

Міжнародна співпраця з іншими країнами і закладами вищої освіти завжди є цікавою, пізнавальною і перспективною. Наш університет має гарні традиції співпраці з іншими освітніми закладами партнерами для обміну досвідом, для дослідницької діяльності, підвищення кваліфікації викладачів і неформальної освіти студентів.