Гостьова лекція професора Інституту освітніх технологій Відкритого університету Великої Британії

   6 лютого 2024 року на запрошення доцентки кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін Полтавського державного аграрного університету Лесі Матвієнко відбулася гостьова лекція Фрідоліна Уайлда,  професора Інституту освітніх технологій Відкритого університету, керівника Лабораторії підвищення продуктивності (PAL).



   Нині неможливо уявити, щоб якась із галузей наукового знання не зазнала впливу науково-технічного прогресу, зокрема успішного застосування сучасних технологій для виконання практичних завдань. Тому й тема «Learning in the real world with spatial computing, wearables, and AI», обрана лектором, є доволі актуальною.

   Професор Уайлд розповів майбутнім перекладачам, як в освітньому процесі та в професійній діяльності філолога можна дієво застосовувати сучасні інформаційні технології – віртуальну реальність і штучний інтелект. Наголошуючи на унікальних можливостях використання розширеної реальності для поліпшення процесу навчання, лектор навів цікаві приклади застосування доповненої реальності для опанування мов. Ця технологія, на переконання професора, допомагає студентам активно зануритись у віртуальне середовище мови й практикувати мовленнєві навички у реальних ситуаціях, що сприяє ефективному засвоєнню матеріалу. Також лектор висвітлив вплив штучного інтелекту на індивідуалізацію навчального процесу, що надає студентам персоналізований підхід до вивчення мови та сприяє підвищенню рівня мотивації та успішності.

 



   Професор розглянув спеціальне програмне забезпечення (MirageXR,  WEKIT ECS тощо), яке використовується для створення й відтворення віртуальних середовищ у вивченні іноземних мов. Він наголосив, що ці технології дають змогу створювати інтерактивні сценарії, де студенти можуть спілкуватися, виконувати завдання та отримувати безпосередній зворотний зв'язок між собою, з викладачем та носіями мови.

   

  Майбутні філологи мали змогу на практичних прикладах переконатися в доцільності застосування технологічного прогресу у професійній діяльності, зокрема в межах опанування курсу «Інформаційні технології у перекладацькій діяльності».
   Здобувачі та викладачі кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін щиро вдячні професору Фрідоліну Уайлду за цікаву та корисну лекцію, яка є дуже актуальною в сучасному інформаційному середовищі. Маємо надію на подальшу співпрацю!