Фестиваль "Майстерня міста" захід HAFFKAfest

В рамках фестивалю "Майстерня міста" 8 вересня 2021 року в Полтавському Державному Аграрному Університеті відбувся захід Хаffkafest. Море позитивних емоцій, гастрономічного задоволення та незабутніх вражень очікувало на всіх присутніх. Викладачі кафедри харчових технологій взяли участь у проведенні майстер-класів  для всіх бажаючих.

 

Майстер-клас "Пельмені та равіолі: секрети та їх відмінності" , який проводили доценти кафедри харчових технологій Будник Ніна Василівна та Кайнаш Алла Петрівна разом зі здобувачами вищої освіти спеціальності 181 Харчові технології. Бажаючі, які долучилися до дійства - мали змогу зліпити власні пельмені та равіольки і провести дегустацію виробів зроблених власними руками. Викладачі надали відповіді усім присутнім стосовно розмірів та форм равіолей, пельменів, хінкалей та вареників. розповіли про різні начинки та різні види тіста, надали рекомендації та маленькі хитрощі у приготуванні смачних м'сних виробів у тістовій оболонці.

     

     

Майстер-клас виробництва солодковершкового масла, кисломолочних продуктів та морозива від професора кафедри Тендітника Володимира Сергійовича та визначення фальсифікації молока від доцентів Кодак Тетяни Степанівни та Кузьменко Лариси Михайлівни. Присутні провели виготовлення морозива вершкового та його дегустацію. Виготовити солодковершкове масло методом збивання та дегустувати справжнє, натуральне масло. А також виявити фальсифіковане молоко в представлених дослідних зразках.

  

Розпис імбирно-медових пряників відбувся з особливим захопленням дорослих та дітей. На майстер класі присутні дізналися про маленькі хитрощі в успішному розписі. Незабутня атмосфера панувала на робочому майданчику. Майстер-клас з розпису пряників, який проводила доцент кафедри харчових технологій Кодак Тетяна Степанівна разом зі здобувачами вищої освіти спеціальності 181 Харчові технології.

Гості заходу, які завітали познайомилися  з глазур'ю і могли розфарбувати вироби, а після посмакувати ними.

 

 

Майстер-клас з визначення фальсифікації продуктів, а саме варених ковбас, який проводили доценти кафедри харчових технологій Будник Ніна Василівна та Кайнаш Алла Петрівна. Асистенти - здобувачі вищої освіти спеціальності 181 Харчові технології, визначали наявність барвників у варених ковбасах за допомогою спирту та наявність крохмалю в них з використанням розчину Люголя. Також учасникам було запропоновано оцінити 5 видів варених ковбас за шкалою від одного до п'яти за смаковими показниками. А доцент кафедри паразитології та ветеринарно-санітарної експертизи Щербакова Наталія Сергіївна провела дослід з визначення свіжості курячих яєць.

   

 

Квест "Найкращий дегустатор", який проводили доценти кафедри харчових технологій Будник Ніна Василівна та Кайнаш Алла Петрівна разом зі здобувачами вищої освіти спеціальності 181 Харчові технології.

Для бажаючих прийняти участь було запропоновано наосліп вгадати за запахом та смаком різноманітні продукти харчування. Серед них були бобові (квасоля, маш) рис, перлова крупа, мариновані гриби, огірки та слабоалкогольні напої - світле та темне пиво.

Майстер-класс «Збережемо красу квітів» проведений доцентом Дубовою Галиною Євгенівною не залишив всіх байдужими до краси квітів. Присутні ознайомилися з технологією консервування квітів в розчині гліцерину. Кожен мав змогу створити власну композицію, провести її консервування та забрати з собою цей маленький подарунок, що буде нагадувати про сонце і тепло взимку.

Майстер-клас з виготовлення ферменованих чаїв проведений доцентом кафедри харчових технологій Дубовою Галиною Євгенівною мав насичений теоретичний супровід та смачну дегустацію ферментованих чаїв власного виробництва з листя різних видів плодоносних дерев та кущів. Присутні мали змогу оцінити тонкий аромат та смак чаю.

 

Майстер-клас «Створи хліб власними руками» проведений доцентом кафедри харчових технологій Бараболею Ольгою Валеріївною мав на меті донести до присутніх процес виготовлення хліба та важливість дотримання температур при замішуванні тіста, його вистоюванні та випіканні. Також присутні познайомилися з життям грибів-дріжджів та їх розвитком, особливостями їх застосування у випіканні. По завершенню майстер класу тісто було посталено у піч на випікання і через три години готові хлібці можна було скуштувати.

 

Майстер-клас з виготовлення різнокольорової локшини проведений доцентом кафедри харчових технологій Бараболею Ольгою Валеріївною не залишив байдужими жодного з відвідувачів фестивалю HAFFKAfest. Внесення інгридієнтів, вимішування тіста та надання йому кольору за  допомогою натуральних барвників або штучних – всі нюанси технології локшини та маленькі хитрощі дізналися пошановувачі макаронних виробів. Присутні мали змогу виготовити власне тісто, надати йому колір та посмакувати готовим виробом.