Доки здоров'я служить, то людина не тужить: захід до Всесвітнього дня здоров'я

7 квітня щороку відзначається Всесвітній день здоров'я, адже саме у цей день 1948 року було створено Всесвітню організацію охорони здоров'я (ВООЗ).

7 квітня 2024 року в Полтавському державному аграрному університеті фахівці психологічної служби спільно з працівниками бібліотеки організували надзвичайно цікавий і різноспрямований захід до цієї дати, у якому взяли участь і студенти 4 курсу спеціальності 281 Публічне управління та адміністрування Андрій Іценко, Віктор Туз, Ольга Федченко та викладачки кафедри публічного управління та адміністрування ПДАУ Ірина Шупта та Ольга Мирна.

Під час заходу керівниця психологічної служби ПДАУ Ірина Плаксієнко ознайомила з історією святкування цього дня, розповіла про основи раціонального харчування, збереження фізичного та психічного здоров’я, проблеми екології здоров’я та звички, шкідливі для здоров’я, мотивуючи молоде покоління дотримуватися здорового способу життя. Було проведено цікаву вікторину, а гостей винагороджено різними призами та можливістю потренувати свій мозок.

Було також організовано перегляд підготовлених студентами різних спеціальностей конкурсних студентських творчих робіт (відеороликів) з нагоди Всесвітнього дня здоров’я (конкурс проводила Асоціація психологів вищої школи України). Серед конкурсних робіт була і робота  нашої студентки  Євгенії Тютюнник.

Учасників заходу привітала  директорка бібліотеки ПДАУ Наталія Кузьміна, яка звернула увагу на арсенал творчих прийомів збереження здоров’я людини, зокрема вплив читання, декламування віршів, складання поезії. Активна читачка університетської бібліотеки Тетяна Василенко декламувала власну поезію про українські традиції здорового харчування.

Співробітниця психологічної служби Наталія Авраменко повідала науково-пізнавальну історію виникнення кефіру та йогурту. Крім того, учасники заходу мали змогу побачити під мікроскопом живі культури одного із чудових продуктів – біфідойогурту «Активіа».

Ірина Шупта, соціальна педагогиня психологічної служби, розповіла про різні способи та техніки активізації прихованих резервів здоров’я за допомогою гімнастики для шиї лікаря Шишоніна, самомасажу, а також різних танцювальних тренувань, наприклад Зумби, та продемонструвала їх.

Наостанок усі запрошені мали змогу насолодитися різними чаями та скуштувати натуральні смаколики.

Тож бережіть одежу знова, а здоров'я змолоду!