Бази даних відкритого доступу

Library search of University of Leicester - пошук книг, статей у бібліотеці Лестерського університету. Є можливість перегляду та завантаження публікацій, що мають відкритий доступ, застосувавши відповідний фільтр.

Repository of University of Leicester - репозитарій Лестерського університету.

ABC Chemistry - безкоштовні повнотекстові наукові журнали з хімії. Архів поділений на 2 частини: журнали, які постійно доступні в Інтернеті, а інша частина – тестовий доступ та журнали, які тимчасово у вільному доступі.

Academicjournals - понад 100 журналів із відкритим доступом, що висвітлюють мистецтвознавчі та гуманітарні науки, техніку, медичні науки, суспільні науки, біологічні науки, фізичні та сільськогосподарські науки.

AEA Journals - повнотекстові англомовні наукові журнали з медичних, соціальних, біологічних, фізичних, юридичних наук, мистецтва та освіти.

AJB (American Journal of Botany) - всесвітньо відомий журнал, що публікує інноваційні дослідження у всіх галузях біології рослин (включаючи екологію, еволюцію, фізіологію, біорізноманіття, розвиток, генетику)

arXiv - безкоштовна служба розповсюдження та архів відкритого доступу наукових статей у галузі фізики, математики, інформатики, кількісної біології, кількісних фінансів, статистики, електротехніки та системних наук та економіки.

BASE (Bielefeld Academic Search Engine) - одна з найбільших у світі пошукових систем, спеціалізованих на пошуку наукових публікацій відкритого доступу в Інтернеті, створена бібліотекою Білефельдського університету. Пошуковик збирає відкриті метадані з інституційних репозитаріїв та інших академічних цифрових бібліотек, які застосовують Протокол Ініціативи відкритих архівів для збирання метаданих (OAI-PMH), а потім нормалізують та індексують дані для пошуку. Окрім метаданих OAI, бібліотека індексує вибрані вебсайти та локальні бази даних, які можна шукати через єдиний пошуковий інтерфейс. Користувачі можуть шукати бібліографічні метадані, включаючи анотації статей, якщо вони доступні. Однак BASE не здійснює повнотекстовий пошук. Бібліографічні дані надаються в декількох форматах, результати можуть бути відсортовані за кількома полями, наприклад, за автором або роком публікації.

Bioline International - відкритий доступ до наукових журналів з питань глобального розуміння здоров'я (інфекційних захворювань, епідеміології, нових захворювань), навколишнього середовища.

BioMed Central - близько 300 рецензованих журналів, що ділиться відкриттями наукових спільнот у галузі науки, техніки та медицини.

CiteSeerX - відкрита електронна бібліотека з комп’ютерних наук та пошукова машина за науковими публікаціями та препринтами.

CORDIS - інформаційна система Євросоюзу - надає доступ до інформації про наукові дослідження і розробки, що реалізуються в країнах ЄС, дозволяє здійснювати пошук джерел фінансування для проведення досліджень і розробок, партнерів, трансфер технологій.

Digital Access to Scholarship at Harvard (DASH) - відкритий електронний архів Гарвардського університету: більш 13 000 документів (дисертації, книги, статті, студентські роботи з економіки, права, медичним наукам, педагогіці та ін.).

DOAJ (Directory of Open Access Journals) - довідник журналів відкритого доступу, що індексує і забезпечує відкритий доступ до високоякісних, рецензованих журналів.

DOAB (Directory of Open Access Books) - доступ до метаданих та повних текстів книжок академічних видавництв у відкритому доступі в мережі Інтернет.

Duke Law Schoolarship Repository - репозитарій Юридичного факультету Університету Дьюка (Duke University, USA) - відкритий доступ до публікацій вчених університету           (понад 10 000 документів - статті в наукових журналах, матеріали конференцій, робочі документи, лекції, студентські роботи).

Е-books directory - каталог електронних книг - це щодня зростаючий список посилань на вільно доступні книги, документи та конспекти лекцій.

EBSCO Essentials - база даних повнотекстових, рецензованих статей наукових журналів, довідників та інших публікацій з різних наукових дисциплін.

EBSCO Open Dissertations - база даних більше 800 000 електронних дипломних робіт і дисертацій у вільному доступі (ETD).

Encyclopedia of Law and Economics - енциклопедія права і економіки - ресурс, який досліджує всі галузі економіки і права. Містить більше 5 000 сторінок оглядових статей. Кожна стаття супроводжується великою бібліографією.

EPIDOS (European Patent Information and Documentation Systems) - Європейська система патентної інформації та документації, створена Європейським патентним відомством, містить інформацію про патенти з більш ніж 50 країн.

eScholarship University of California Repository - близько 6 000 робочих матеріалів з різних наук. Публікуються книги, журнали, конференції та ін.

Euromonitor International Passport - база даних, що надає відомості про різні галузі промисловості, демографічні, макроекономічні, соціально-економічні дані і аналіз споживачів і економіки в 210 країнах по всьому світу. Потрібна реєстрація.

Getty Publications Virtual Library - науково-дослідницька бібліотека, що містить видання з мистецтва, історії, археології, архітектури і гуманітарних наук. Книги доступні для читання онлайн та для завантаження у PDF-форматі.

Hindawi - близько 200 рецензованих науково-технічних журналів практично в усіх напрямках наукових досліджень. 

IDEAS: Economic and Finance Research - найбільша бібліографічна база даних з економічних наук. Більш 1 200 000 матеріалів досліджень доступні для пошуку, більш 1 000 000 - повнотекстових документів.

IMF Data - статистичні бази даних Міжнародного валютного фонду - вільний доступ до статистичних колекцій і баз даних Міжнародного валютного фонду - IMF Data: Direction of Trade Statistics, International Financial Statistics, Balance of Payments Statistics, Government Finance Statistics, Trade and Investment.

Institute for Social & Economic Research / University of Essex - відкритий архів електронних публікацій Інституту соціальних і економічних досліджень Університету Ессекса. Понад 430 робочих матеріалів.

Internet Public Library - близько 3000 електронних газет та журналів з багатьох галузей знань усіх країн світу.

ISI (The International Statistical Institute) - інтегрована веб-платформа компанії Thomson Reuters, що надає інформацію з усіх галузей знання з понад 10 000 журналів і 150 000 матеріалів конференцій в галузі природничих, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва, що дозволяє отримати найбільш релевантні дані за результатами пошукових запитів.

J–STAGE (Japan Science and Technology Information Aggregator, Electronic) - японський портал наукової інформації, надає доступ до понад 800 наукових журналів з різних галузей знань.

Kopernio - офіційне розширення для браузера EndNote, надає доступ до PDF-файлів наукових статей на Web of Science, Meta, PubMed, arXiv, Scopus та  ін. академічних веб-сайтах.

OpenDOAR (Directory of Open Access Repositories) - це каталог репозитаріїв відкритого доступу з усього світу. Можна здійснювати пошук та перегляд більше тисячі зареєстрованих репозиаріїв на основі низки характеристик, таких як розташування, програмне забезпечення або тип зберігання матеріалів.

Open Library - проект некомерційної організації Internet Archive з оцифрування книг, які є суспільним надбанням (в рамках Open Content Alliance). «Відкрита бібліотека» містить більше 1 млн публікацій, доступних для перегляду та завантаження. Крім того, відвідувачам сайту з фондів Бостонської публічної бібліотеки пропонується вибрати бажану книгу для безкоштовної оцифровки (Scan-On-Demand).

Open Ukrainian Citation Index (OUCI) - це пошукова система і база даних наукових цитувань, які надходять від усіх видань, що використовують сервіс Cited-by від Crossref та підтримують Initiative for Open Citations, створена для пошуку наукової літератури та виявлення цитатних зв’язків між науковими документами.

PLOS (Public Library of Science) - публікує набір впливових журналів із відкритим доступом у всіх галузях науки та медицини. 

PMM (PubMed Central) - це безкоштовний повнотекстовий архів журнальної літератури з біомедицини та наук про життя в Національній медичній бібліотеці Національного інституту здоров’я США.

Prometheus - український громадський проект масових відкритих онлайнових курсів, що були підготовлені викладачами трьох відомих українських університетів: КНУ імені Тараса Шевченка, КПІ та Києво-Могилянської академії.

Research Papers in Economics (RePEc) - мережа архівів електронних документів з економічної тематики. 12 000 організацій ведуть свої архіви в RePEc, викладаючи роботи 31 000 авторів. RePEc є децентралізованим ресурсом, тобто організація (університет чи дослідницький центр) або провайдер відкриває доступ до свого архіву через http або ftp. Публікації в базу даних додає організація. Можуть бути завантажені препринт або опублікована стаття, глава книги або книга цілком та ін.

ROAR (Registry of Open Access Repositories) - міжнародна база даних із можливістю пошуку, яка індексує створення, розташування та зростання інституційних сховищ відкритого доступу та їх вміст.

ScienceDirect – повнотекстова база даних компанії Elsevier, яка містить 25% світових наукових публікацій з усіх галузей знань від понад 47 тис. впливових авторів. На платформі ScienceDirect представлені такі типи наукових видань як: електронні книги Elsevier (eBooks), книжкові серії (Book Series), довідкові видання (Handbook), навчальні посібники (Textbooks) тощо. Серед переваг використання платформи ScienceDirect – зручний та інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс, широко розповсюджені формати завантаження повних текстів (PDF і HTML) та наявність гіперпосилань на значну кількість науково-технічних і медичних статей на платформах інших видавництв.

SocArXiv - відкритий архів публікацій з соціальних наук, платформа з відкритим вихідним кодом. Можливості платформи: безкоштовне завантаження наукової роботи; відкритий доступ для всіх читачів; доступ через Google Scholar; безкоштовна реєстрація; постійні ідентифікатори, які посилаються на останню версію роботи (автори можуть надавати посилання на версії, опубліковані в інших місцях) та ін.

Social Science Open Access Repository (SSOAR) - один з найбільших в світі відкритих електронних репозитаріїв з соціальних наук (демографія, соціологія, психологія, політологія, економіка та ін.). Творець - GESIS - Leibniz Institute for the Social Sciences (Німеччина, Кельн).

Social Science Research Network (SSRN) - один з найбільших в світі відкритих електронних репозитаріїв наукових статей і препринтів. База даних SSRN містить інформацію по ключових напрямах управлінської та економічної науки. У вільному доступі представлені понад 362 000 анотацій результатів досліджень у різних наукових областях, а також більше 295 000 наукових статей. Реєстрація на сайті є безкоштовною.

The OAPEN Library - містить вільнодоступні наукові книги, переважно в галузі гуманітарних та суспільних наук. Надає послуги видавцям, бібліотекам у сферах зберігання, розповсюдження та цифрового збереження.

The Research Institute of Industrial Economics - науково-дослідний інститут економіки промисловості - одна з провідних організацій Швеції, які проводять дослідження в галузі економіки. Постійно оновлювана база містить значну кількість робіт з економіки.

The World Bank - вільний і відкритий доступ до даних про розвиток в країнах по всьому світу. Великий набір економічних, соціальних і екологічних показників, заснованих на даних Світового банку і більше 30 установ-партнерів. База даних включає більше 900 показників по 210 країнам за період з 1960 року.

WDL - Всесвітня цифрова бібліотека - проект Бібліотеки Конгресу США за підтримки ООН з питань освіти, культури та науки та у співпраці з бібліотеками, архівами, музеями, навчальними закладами та міжнародні організації з усього світу.

Wiley Open Access - проект відкритого доступу авторитетного наукового видавництва JohnWiley & Sons, Inc., в межах якого видаються близько 40 рецензованих онлайнових журналів у галузі біологічних, хімічних та медичних наук.

WorldCat - найбільша в світі бібліографічна база даних. До системи WorldCat підключені більш ніж 72 тис. бібліотек з 170 країн світу в рамках організації Online Computer Library Center, Inc. (OCLC), які використовують послуги OCLC для пошуку, придбання, каталогізації, запозичення і збереження бібліотечних матеріалів. WorldCat - інтегрований інформаційний сервіс, який містить документи і матеріали різних форматів на 470 мовах світу.

Worldwidescience - міжнародний портал, спочатку створений на основі баз даних Британської бібліотеки і Міністерства енергетики США. Пошукова машина порталу здійснює пошук як в просторі поверхневого інтернету (surface web), в якому працюють звичайні пошукові системи: Google, Yahoo !, так і в глибокому Інтернеті (deep web), який традиційні пошукові машини індексувати не можуть. Портал також використовується для апробації нового покоління веб-технологій - семантичного вебу.

Децентралізація - сайт містить інформацію про співробітництво громад, місцеві бюджети, молодіжну політику, ЦНАПИ, сектори освіти, медицини та ін., законодавство, також доступна бібліотека з повнотекстовими файлами книг, посібників, брошур .

Діаспоріана - українська діаспорна електронна бібліотека, заснована Олегом Богуславським 2011 р. Орієнтована на широкі кола користувачів і спрямована на поширення знань про українську еміграцію та її досягнення.

Інститут Тінбергена (Tinbergen Institute) - є інститутом наукових досліджень і освіти в галузі економіки, економетрики та фінансів при Університеті Амстердама (Нідерланди). Входить до числа 50 кращих світових економічних інститутів. Постійно оновлювана база містить значну кількість робіт з економіки.

Інститут фіскальних досліджень (IFS) - найбільш авторитетний британський незалежний дослідницький інститут в галузіі державних фінансів, податків та соціальної політики, податкового права, освіти, нерівності та бідності, пенсійного забезпечення, інновацій, поведінки споживачів та оцінки політики, спрямованої на сприяння розвитку в бідних країнах.

Інститут громадянського суспільства - місія Інституту - сприяння становленню та розвитку громадянського суспільства в Україні через залучення громадськості до прийняття рішень органами державної влади та місцевого самоврядування, правова просвіта громадян та удосконалення законодавства у сфері некомерційного права та місцевого самоврядування. Сайт містить новини, бібліотеку, інформацію про проєкти та нормотворчу діяльність.

ІПС Ліга Закон - конфігурація інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН.

Міністерство розвитку громад і територій України (Мінрегіон) - офіційний веб-сайт Міністерства, що містить інформацію про його склад та напрямки діяльності, нормативно-правову базу тощо.

Наукова періодика України - загальнодержавна технологічна платформа на базі Open Journal Systems (OJS), яка забезпечує для наукових періодичних видань України процеси редакційного опрацювання, публікації, післяпублікаційної підтримки. Ресурс розвивається на засадах добровільного взаємовигідного партнерства видавців, які бажають, здатні та готові працювати у високотехнологічному веб-орієнтованому середовищі, а також наукових бібліотек та інформаційних центрів України.

Національний репозитарій академічних текстів - загальнодержавна розподілена електронна база даних, в якій накопичуються, зберігаються і систематизуються академічні тексти. Зареєстровані користувачі  мають можливість не лише ознайомитись з реєстром академічних текстів, але і з їх повними текстами, прочитати їх або зберегти на електронні носії інформації.

Національне агенство України з питань державної служби  - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби, забезпечує функціональне управління державною службою в державних органах.

Офіційний портал Верховної Ради України - офіційна інтернет-сторінка єдиного законодавчого органу України – Верховної Ради України. Сайт є потужним джерелом офіційної інформації в Україні: законодавства, законопроєктів, адміністративно-територіального устрою та ін.

Офіційний портал Кабінету Міністрів України - єдиний веб-портал органів виконавчої влади України, містить інформацію про склад, діяльність, рішення уряду, адміністративні послуги та ін.

Реєстр договорів про співробітництво територіальних громад  - кількість договорів є динамічною та оновлюється з надходженням угод від територіальних громад до Мінрегіону.

Реферативна база даних "Україніка наукова" - національний інформаційний ресурс, єдина в Україні універсальна база даних, що містить бібліографічні описи та реферативну інформацію про вітчизняні наукові публікації з усіх галузей знань (природничі, технічні, суспільні, економічні, гуманітарні, медичні науки). Містить близько 800 тис. записів.

ЮРЛІГА - правове інформаційне поле, все про юридичний ринок, правові новини.