Звітний гранд-концерт мистецьких колективів ПДАУ: тріумф таланту і творчості

16 травня на головній сцені Полтавського державного аграрного університету відбувся грандіозний звітний концерт мистецьких колективів цього закладу, що став справжнім святом творчості, на якому талановиті студенти продемонстрували свої здобутки та подарували глядачам незабутні емоції.

Учасників і гостей заходу привітала голова вченої ради професорка Валентина Аранчій, яка підкреслила важливість збереження та розвитку української культури і нагадала, що саме сьогодні, в День вишиванки, коли українці з усіх куточків світу одягають цей оберіг, наші талановиті студенти дарують нам це свято творчості.

Голова обласної атестаційної комісії Дмитро Соколов подякував учасникам та організаторам концерту та наголосив на важливості роботи аматорських колективів для збереження та розвитку української культури. Він зазначив, що колективу, який має звання «народний», слід підтверджувати свій статус раз на три роки, показуючи свої роботи, твори глядачам та атестаційній комісії.

На сцені ПДАУ виступили:

• Народний ансамбль сучасної пісні «MAL-A-XIT» (художня керівниця Софія Курбацька);

• Колектив сучасного естрадного танцю «A.D.V.A.N.C.E.» (художня керівниця, хореограф Олена Калиахметова);

• Народний аматорський колектив народного танцю «ЯРИНА» (художня керівниця, хореограф Денисенко Анна);

• Народний фольклорний ансамбль «МАЛАНКА» (керівниця заслужений працівник культури України Юлія Глущенко);

• Студія гумору (команда «Світло») (керівник Владислав Стеблівський).

Виступи трьох аматорських колективів, які підтверджували статус «народний», оцінювала обласна атестаційна комісія з присвоєння, підтвердження та позбавлення звання «народний» (зразковий) аматорський колектив (студія)» аматорських колективів Полтавської області, у складі якої були:

• Дмитро Соколов – голова комісії, доктор філософії, асистент кафедри музики імені Григорія Левченка Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, директор Полтавського обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи;

• Олена Бєлакова – секретар комісії, заступниця директора Полтавського обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, членкиня Національної хореографічної спілки України та Правління Асоціації діячів народної творчості;

• Олександр Князь – головний режисер Національного Сорочинського ярмарку, член Національної спілки театральних діячів України, голова Правління Асоціації діячів народної творчості, завідувач сектора відділу культурно-масової роботи, виставкової, видавничої діяльності та охорони нематеріальної культурної спадщини Полтавського обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи;

• Лідія Кретова – членкиня Національної спілки театральних діячів України, Національної Всеукраїнської музичної спілки, Правління Асоціації діячів народної творчості, завідувачка сектора відділу культурно-освітньої роботи та організації дозвілля Полтавського обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи;

• Ольга Озерянко – членкиня Правління Асоціації діячів народної творчості, провідна методистка відділу збереження і розвитку народної творчості та аматорського мистецтва Полтавського обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи.

Творчі колективи ПДАУ отримали високу оцінку за представлені звітні мистецькі програми. Журі відзначило високий рівень виконавської майстерності учасників, оригінальність репертуару та яскраву сценічну подачу. За результатами атестації колективи  Народний ансамбль сучасної пісні «MAL-A-XIT», Народний аматорський колектив народного танцю «ЯРИНА» та  Народний фольклорний ансамбль «МАЛАНКА» підтвердили звання «народний». Окрім цього поважне журі запропонувало подати відповідні документи на присвоєння звання «народний» Колективу сучасного естрадного танцю «A.D.V.A.N.C.E.».

Без перебільшення можна сказати, що звітний концерт став справжнім святом мистецтва та підтвердив статус ПДАУ як осередку творчої молоді.

Окремої подяки заслуговують керівники мистецьких колективів, які протягом року наполегливо працювали над розвитком талантів студентів Університету.

Вітаємо творче студентство ПДАУ з успішним проведенням звітного концерту та бажаємо подальших творчих успіхів, натхнення та визначних перемог!