ПДАУ та Полтавська гравіметрична обсерваторія об’єднують зусилля у дослідженні Землі

30 квітня, до Полтавського державного аграрного університету завітав Володимир Павлик, вчений секретар Полтавської гравіметричної обсерваторії Інституту геофізики імені С. І. Субботіна НАН України, щоб укласти договір про співробітництво, який є початком нового етапу в наукових дослідженнях та освітній діяльності, що поєднує знання обох інституцій у сфері наук про Землю. Полтавська гравіметрична обсерваторія – відомий в Україні та за її межами геофізичний і радіоастрономічний науково-дослідний заклад Національної академії наук України, що був заснований у 1926 р.
Ректор ПДАУ професор Олександр Галич висловив щиру подяку за цю співпрацю та підкреслив, що доступ студентів спеціальності 193 Геодезія та землеустрій до лабораторій обсерваторії та їх участь у передових дослідженнях під час навчальних або виробничих практик розширить знання та вдосконалить навички науково-дослідної діяльності усіх студентів Полтавського державного аграрного університету.
Володимир Павлик зі свого боку зазначив, що ця співпраця дасть змогу об’єднати ресурси та досвід для проведення більш масштабних досліджень. Він також висловив зацікавленість у співробітництві з талановитими студентами ПДАУ.
Завідувач кафедри геоматики, землеустрою та планування територій ПДАУ професор Сергій Шевчук висловив побажання щодо співпраці кафедри та обсерваторії, яка може охоплювати широкий спектр напрямів, зокрема:
• спільні наукові дослідження (студенти та викладачі ПДАУ матимуть змогу брати участь у дослідницьких проєктах обсерваторії, що стосуються гравіметрії та геодезії);
• обмін знаннями та досвідом (фахівці обсерваторії проводитимуть гостьові лекції та практичні заняття для студентів ПДАУ, а також братимуть участь у наукових семінарах і конференціях);
• спільне використання наукового обладнання  (студенти матимуть доступ до унікальних наукових приладів обсерваторії, таких як радіотелескопи, астрометричні прилади тощо).
Також було обговорено досить цікавий напрям співпраці – планування та реконструкцію території обсерваторії, яка розташована у мальовничій садибі, що раніше належала відомому художнику Г. Г. Мясоєдову. Наші студенти зможуть долучитися до збереження цієї історичної пам’ятки.
Підписання договору про співпрацю між ПДАУ та Полтавською гравіметричною обсерваторією Інституту геофізики імені С. І. Субботіна НАН України – це значна подія, яка відкриває нові горизонти для наукових досліджень, освіти та просвітництва.