Як зберігати спокій у тривожні часи?

Зовнішній світ є віддзеркаленням внутрішнього. Звісно, людина не може впливати на такі події, як війна, природні катаклізми або економічні кризи. Проте кожен може гармонізувати світосприйняття, як своє, так і свого оточення, допомагаючи близьким, друзям і знайомим пережити складні часи. 
 
Сьогодні, як ніколи раніше за роки Незалежності, наша держава та її громадяни опинилися у скруті, тому вкрай необхідно кожному, якщо можливо, спробувати опанувати себе та позитивно вплинути на своє оточення. Це не менш важливо, ніж гуманітарна допомога. 
 
Отже, 7 простих, але ефективних порад, як відновити психічний стан під час війни: 
  1. Дотримуватися звичного графіка життя, наскільки це дозволяють зовнішні обставини, зокрема прокидатись у встановлений час, влаштовувати ранкову пробіжку, зустрічатися з друзями тощо.
  2. Продовжувати мріяти та планувати навчання, мандрівки, відкриття власної справи, придбання автівки або власного житла, оскільки це дозволяє сприймати війну як тимчасову незручність, а не кінець світу.
  3. Допомагати переселенцям, військовим, друзям і знайомим, які цього потребують, завдяки чому можна змістити акцент із власного его на інших людей, зменшивши таким чином навантаження на психіку. 
  4. Присвятити вільний час саморозвитку — читати книжки, дивитися мотиваційні відео, слухати підкасти відомих бізнесменів, коучів, проаналізувати власне життя та спробувати стати кращими.
  5. Долучитися до фізичної культури. Навіть якщо спортивні зали зачинені, можна тренуватися вдома або на найближчому спортивному майданчику, таким чином покращуючи самопочуття та відволікаючись від інформаційного шуму.
  6. Спробувати щось нове, що давно цікавить, але  на нього раніше не вистачало часу, — вишивання, бісероплетіння, виготовлення прикрас або іграшок, ікебани, оригамі, кулінарні експерименти, обробку дерева тощо.
  7. Більше часу проводити з приємними людьми, ходити до них у гості або запрошувати їх до себе, разом виконувати волонтерську роботу, планувати післявоєнне дозвілля, допомагати одне одному по господарству та шукати інші варіанти спільної діяльності. 
 
Зберігаючи спокій і сприяючи гармонізації власного оточення, ви  допомагаєте нашій державі краще долати наслідки війни!